Тернопілля: старі боєприпаси знаходили у водоймищах, у лісі, на городі, у руїнах будівель

Старі-боєприпасиУ Козівському районі виявили 9 вибухонебезпечних предметів, повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області сьогодні, 25 лютого.

Так, 24 лютого о 15 год. у селі Конюхи, на території власного домогосподарства люди вияввили 9 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

Читайте також. «Важко у навчанні — легко у бою»: у Білій під Тернополем провели заняття зі стрільби (Фото)

Під час проведення земляних робіт знайшли, зокрема: ручну гранату Ф-1 – 4 шт., артилерійські снаряди (калібру 122, 76, 75, 152 мм.) – 4 одиниці, одну мінометну міну ММ-82 мм.

Місце знахідки обгородили та передали під охорону працівникам міліції - до приїзду групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення, обстеження прилеглої до місця знахідки територій, вилучення та знешкодження всіх вибухонебезпечних предметів.

Читайте також. Тернопілля: боєприпаси часів Другої світової війни виявляють щодня

- Громадяни, пам’ятайте, вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу, - кажуть рятувальники. - До них належать: артилерійські снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати, детонатори та інші. Усі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів.

Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, як кажуть фахівці, являють собою хімічні сполуки різноманітного кольору – від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після довготривалого перебування, у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої сполуки.

- Вибухонебезпечні предмети, що залишилися невиявленими після Другої світової війни, можна знайти у водоймищах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель і під час розкопок, - додають рятувальники. - Частіше їх виявляють у місцях колишніх бойових дій.

Софія Левицька