Тернопілля: стали відомі плани влади щодо летовища та “Фірми “Кінодністер” (Відео)

Землю під приміщенням "Кінодністра" давно пригледіли для забудови
Землю під приміщенням “Кінодністра” давно пригледіли для забудови

«Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2015 рік» складали відповідно до показників бюджету Тернопілля на 2015 р.

Перед її ухваленням на сесії облради, обласна адміністрація проведе громадське обговорення стратегічного для краю документу. Однак уже зараз в експертів виникли сумніви щодо доцільності деяких пунктів у цій Програмі.

Читайте також. Безкоштовні обіди у Тернополі — лише для школярів із пільгових категорій (Відео)

Нагадаємо, з ініціативи Тернопільської облради сього годні, 23 січня, проводили презентацію проекту обласного бюджету на 2015 рік і його громадське обговорення. Участь у засіданні брав заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра.

Саме до нього і спрямували запитання громадські активісти, присутні у залі. Адже експерти розуміють, що виконання кошторису на 2015 рік фактично напряму залежить від програми соціально-економічного та культурного розвитку краю і навпаки.

Читайте також. Тернопілля: грошей на медицину дали більше, але проблемою залишається фінансування гемодіалізу

– Позиція обладміністрації така: проект бюджету повинен співвідноситися з «Програмою соціально-економічного та культурного  розвитку Тернопільської області на 2015 рік», – відповів на запитання пан Бицюра. – Наразі триває громадське обговорення проекту Програми. Його оприлюднили на офіційному сайті ОДА. Громадськість має можливість внести свої зміни і пропозиції.

Заступник голови ОДА наголосив, що дуже важливо почути думку громадськості – науковців, представників громадських організацій, фахівців різних галузей для внесення необхідних змін у проект обласного бюджету.

Власне, якраз під час цього моменту дискусії прозвучало, що обласна рада планує ліквідувати комунальне підприємство, діяльність якого спрямована на відродження летовища «Тернопіль». Тепер рятувати аеропорт планують по-іншому. З деталями пообіцяли ознайомити громадськість згодом.

Як виявилося, йдеться про один із кроків щодо реформування комунальної  власності громади краю. Іншим кроком, наприклад, скандальне Обласне комунальне підприємство “Фірма «Кінодністер” хочуть зробити одним із підрозділів Тернопільської обласної бібліотеки. Мовляв, розвитком кіноіндустрії це КП вже давно не займається, а перетворилося на фільмотеку, архів.

Нагадаємо, про ліквідацію “Фірми «Кінодністер” уперше почали говорити ще за часів головування в облраді свободівця Олексія Кайди. Втім, кожного року кошти на це КП все ж виділяли – на зарплати працівникам і комунальні послуги. Натомість відродження аеропорту було «ідеєю фікс» у представників ВО «Батьківщина», коли вони складали більшість і керували в облраді. Згодом цей «лозунг» підхопили свободівці, які створили найбільшу фракцію після перевиборів 2009 р. Проте зробити хоч якісь радикальні кроки з порятунку летовища не вдається досі.

До речі, голова облради Василь Хомінець сьогодні якось навіть надто активно почав захищати плани щодо ліквідації Тернопільського обласного комунального підприємства “Фірма “Тернопільавіаавтотранс”. Нагадаємо, досі щороку на його нормальну діяльність необхідно було витрачати майже 3,5 млн грн. Оскільки грошей весь час бракувало, фірма – у боргах, рахунки заарештовані…

Софія Левицька