Тернопілля: слід підсилити конструкцію даху палацу Бадені, інакше він зиму не переживе (Фото)

dfbПалац графа Бадені, що у Коропці Монастириського району, фахівці оглянули нещодавно. На місце виїздила робоча група, яка опікується відновленням унікальної пам’ятки архітектури.

Рекомендовані роботи щодо проведення ремонту обговорили на нараді під керівництвом першого заступника голови Тернопільської обладміністрації Івана Крисака 29 вересня.

Читайте також. Тернопілля: планують розробити проект реставрації палацу графа Бадені

Палац графа Бадені руйнується, дах та окремі перекриття будівлі – в аварійному стані, повідомив начальник відділу містобудування та збереження традиційного середовища управління містобудування та архітектури Андрій Сокульський. Питання відновлення палацу розглядали на містобудівній раді, після якої створили робочу групу та виїхали на місце для детального огляду будівлі. Про це повідомив сайт ОДА.

vnjfsvn- Ми оглянули палац Бадені разом із архітектором, який одразу склав план реставраційних робіт, - каже пан Сокульський. – Рекомендуємо терміново провести роботи для усунення аварійного стану. Відтак необхідно підсилити конструкцію даху та конструкції перекриття, облаштувати дах над центральним портиком східного фасаду та повністю замінити покриття даху до частини веж. Окрім того, потрібно замовити та виготовити проектно-кошторисну документацію на комплексну реставрацію палацу, яку плануємо виконати у перспективі.

Ці пропозиції підтримав Іван Крисак, їх винесуть на засідання колегії обладміністрації. І робити все варто терміново – до початку холодів. Інакше, як казав заступник голови ОДА Леонід Бицюра, палац може цю зиму і не пережити.

Читайте також. Тернопілля: у палаці Бадені упала конструкція центрального купола – потрібен ремонт (Фото)

- Такі пам’ятки архітектури мають перебувати у належному стані. Адже це - наш туристичний потенціал, - зауважив він. – Ремонт потрібно провести якісно. У державному бюджеті на це коштів не вистачає. Тож маємо знайти фінанси для відновлення палацу іншими шляхами.

Довідково. На початку XIX ст. родина Мисловських (на той час - власники містечка) спорудила в Коропці палац. Центральна частина була двоповерховою, а до неї по обидві сторони прибудували одноповерхові бічні крила. У 1893 р. Коропець перейшов у власність маршалка Галицького сейму, графа Станіслава Марціна Бадені. Він одразу почав перебудову на родинну резиденцію. Палац постав двоповерховим, прикрасили його трьома ризалітами та фігурним дахом. До нашого часу збереглася овальна бальна зала на першому поверсі палацу.

Найбільші руйнування пам’ятки відбулися у 2012 та 2014 рр. Тоді під час негоди просів центральний купол палацу, пошкодивши дерев’яні конструкції перекриття усього даху, серйозної шкоди завдано правому куполу та похилим дахам з оцинкованої бляхи. З питаннями та пропозиціями щодо відновлення пам'ятки можна звертатись за телефоном: 52-34-46.

Софія Левицька