Тернопілля: ріст інфляції стримує прибутки на продуктових ринках

downloadТернопільським виробникам продукції тваринництва рекомендують виходити на європейські ринки.

Власне, ситуацію в галузі тваринництва обговорили на селекторній нараді, яку сьогодні, 24 лютого, провів Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. Участь у нараді за дорученням виконувача обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Івана Крисака взяли представники департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Читайте також. Тернопілля найбільше імпортує з Польщі (Графіка)

– Протягом 2014 року зріс обсяг реалізації птиці та худоби, збільшилися обсяги виробництва молока та яєць, – повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольский. – Натомість кількість поголів’я великої рогатої худоби зменшується у всіх регіонах. Це пояснюють ростом інфляції, що стримує прибутки на продуктових ринках.

Олексій Павленко порадив керівникам на місцях вести постійний моніторинг щодо можливих зовнішніх ринків збуту української продукції. повідомив сайт ОДА.

- Особливу увагу слід приділити реалізації молочної продукції, яку потрібно виводити на зовнішні ринки, а особливо - ринки Європейського Союзу, - наголосив він. – З цією метою потрібно звертати увагу на якість молока, що повинна відповідати стандартам екстра-класу. Ми закликаємо керівників на місцях створити сприятливі умови для ведення бізнесу, щоб підприємці могли оснащувати ферми сучасним обладнанням та реалізовувати продукцію на європейських ринках.

Читайте також. Екс-тернополянина Ігоря Білоуса відсторонили від керівництва ДФС (Оновлене)

Окрім того, увагу звернули на пошуки нових сфер виробництва у галузі тваринництва.

- На місцях потрібно рекомендувати виробництво сухого молока, оскільки є значні запити щодо закупівлі цього продукту від Китаю та інших країн, - додав міністр. – Як відомо, компоненти затрат для реалізації продукції зросли в ціні. Тому завдання керівників державних структур – продумати конкретні кроки для врегулювання ситуації на ринку.

У Тернопільській області за 2014  рік господарства забезпечили приріст на 3,2% , в тому числі сільськогосподарські підприємства  –  на 18,7%.

- За січень 2015 року виробництво валової продукції тваринництва в області зросло на 5,5 % до відповідного періоду минулого року, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами – на    29,3%, - повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Олег Напора. - Станом на 1 січня 2015 року в області зменшився рівень поголів’я ВРХ на 12,1%. Водночас надій молока на корову збільшився до відповідного періоду минулого року на 4,2%.

Читайте також. Курс долара на міжбанку зріс до 34 гривень

За словами директора департаменту агропромислового розвитку ОДА, у 2015 році в області планують завершити будівництво та реконструкцію підприємств, на яких вироблятимуть молочну продукцію.

- Цього року ми плануємо завершити будівництво і реконструкцію четвертого молочного комплексу та доїльного залу в ТОВ «Бучачагрохлібпром» потужністю на 1200 корів с. Ліщанці Бучацького району, продовжити будівництво і реконструкцію молочного комплексу та доїльного залу на 1200 корів у ПАП «Агропродсервіс» с. Теофіпілка Козівського району, - розповів Олег Напора. – Сподіваємося на державну підтримку виробництва тваринницької продукції.

Софія Левицька