Тернопілля: рахунки платників ПДВ відкривають автоматично та безкоштовно (Відео)

P3110008-nПорядок електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ) затвердив Кабінет Міністрів України.

На Тернопільщині цей податок сплачують майже 2 тисячі 600 підприємців, більшість з яких – юридичні особи.

Читайте також. У вересні слід подати звітність і сплатити ПДВ, нагадують тернопільським підприємцям

Постанова Кабміну визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складення податкових накладних і механізм проведення розрахунків з бюджетом через такі рахунки. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Згідно із затвердженим Кабміном порядком, до 15 грудня цього року Державна фіскальна служба повинна подати до Держказначейства реєстр платників податку на додану вартість, присвоївши кожному з них індивідуальний податковий номер платника.

Читайте також. Податківці не дали підприємству приховати 25 млн грн ПДВ

Держказначейство, в свою чергу, матиме ще 10 днів до 25 грудня, щоб на підставі цього реєстру відкрити платникам ПДВ електронні рахунки. Рахунки відкривають автоматично та безкоштовно, кажуть податківці. Користуватися ними платники ПДВ почнуть з 1 січня 2015 р. Той, хто зареєструється платником ПДВ пізніше, відповідно, - з часу реєстрації.

- Казначейство надсилає Державній фіскальній службі повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття, – пояснила головний державний інспектор відділу комунікацій ГУ ДФС у Тернопільській області Людмила Кобель. - Після надходження такого повідомлення контролери інформують платника податку про реквізити його електронного рахунка. У разі анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його електронному рахунку перераховують до бюджету, а такий рахунок закривають…