Тернопілля: психологи та священики допомагають впоратися з горем втрати близької людини (Фото)

P9170052-nРодинам Героїв «Небесної сотні» та загиблих бійців АТО надають психологічну та духовну допомогу на Тернопіллі.

Так, у музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» Патріарха Йосифа Сліпого с. Заздрість (Тернопільщина) 8 листопада відбулася зустріч групи взаємодопомоги «Родинне коло».

Читайте також. «Бійців, які в нас лікуються, навчають навикам саморегуляції», — лікар-психіатр Олег Гуковський (Відео)

На зустріч прибули родичі Героїв «Небесної сотні» та вояків, що віддали своє життя в зоні АТО. Психологи та священики допомагали людям впоратися з горем втрати близької людини. Про це повідомив сайт місцевої парафії УГКЦ сьогодні, 11 листопада.

Ініціатором і головним організатором зустрічі була Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравматичних ситуацій в Україні (Психологічна кризова служба) у співпраці з Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. Прибули переважно вихідці з Тернопільщини, а також гості з Івано-Франківщини.

До слова, подібний захід – не перший. Зустрічі «Родинного кола» вже проходила в Ірпені, Львові, Зарваниці.

Читайте також. Тернопіль: у «Гармонії» жінки дізналися більше про професійне вигорання (Фото)

Голова Тернопільського осередку Української спілки психотерапевтів, волонтер Психологічної кризової служби Олег Гуковський розповів присутнім про новостворену організацію, що виросла з Психологічної служби Майдану. Психотерапевт зазначив, що асоціація стала організатором груп взаємопідтримки «Родинне коло». Метою групи є – створити родинне середовище, де люди відчувають, що вони не самі у своєму величезному горі.

Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я отець Андрій Логін сказав, що у квітні цього року Митрополичий синод доручив комісії опіку над людьми, які постраждали в ході Революції Гідності та військових дій. Розвинути вдалося співпрацю з місцевими психологами. «Родинне коло» – це той формат, в якому священики долучаються до праці, яку проводять психологи, і надають духовну підтримку, якої ці люди потребують.

Читайте також. «Не має бути лише інформація про війну і погане», — психолог з Тернополя (Відео)

– Дуже радий, що Господь дав таку ласку, що люди відгукнулися на запрошення, бо ж розуміємо, що біль цих людей настільки великий, що вони радше воліли б відмежуватися від цілого світу, – каже священик. – І це було б найгірше з можливого – залишитися наодинці зі своєю бідою. Радію, що люди є сьогодні тут, у Заздрості, в місці, де народився майбутній Патріарх Йосиф Сліпий. Їхня присутність – це також знак для них самих, що про них не забули, з ними співпереживають, цінують ту найдорожчу жертву за добро цілого нашого народу, яку склали їхні близькі – своє життя. Але це також знак, що вони готові підтримати інших в такому ж терпінні, тих, хто, можливо, поки що ще не знайшов у собі сили прийняти і пережити таке горе. Сподіваюся, що Божа ласка сьогодні торкнеться усіх, і це буде початок спілкування, можливо, навіть дружби незнайомих дотепер людей, взаємної підтримки в подальшому.

Священик подякував товариству «Свята Софія» за те, що прийняли усіх у комплексі «Рідна хата» Патріарха Йосифа Сліпого.

– Наша співпраця має глибоке коріння. Ми тут неодноразово вже проводили реабілітаційні програми для людей узалежнених, для дітей з таких сімей. Радіємо, що й тепер, у такій важливій справі ми знову тісно співпрацюємо, – додав отець.

Софія Левицька