Тернопілля: прізвищ тих, хто винен у заборгованості перед бюджетниками, так і не вказали (Відео)

PC040042-nГрошима, що надійшли з Києва, а саме 49,9 млн грн «залатають» дірки – виплатять заборговані зарплати бюджетникам Тернопілля і віддадуть учителям кошти, які вони мали отримувати як надбавку за престижність.

Про це йшлося сьогодні, 4 грудня, на сесії облради. Причому питання про внесення змін до бюджету-2014 депутати погодилися поставити першим у порядку денному.

Взялися до нього відразу після інформації директора департаменту освіти на науки ОДА Любомира Крупи про ситуацію, що склалася в освітній галузі з приводу виплати надбавок педагогічним працівникам

Читайте також. Учителі, активісти профспілок, аптекарі та чорнобильці протестували разом у Тернополі (Фото, Відео)

До речі, пропозиції з вирішення цієї проблеми пан Крупа висловив, але вказати чітко прізвища винних у таких негараздах не наважився, хоча кілька депутатів його про це просили. Чиновник здебільшого посилався на об’єктивні обставини та недопрацювання на рівні районних рад та адміністрацій. Мовляв, при формування бюджету-2015 уже такого допускати в жодному разі не можна.

Нагадаємо, освітяни, медики та інші бюджетники сьогодні пікетували будівлю Тернопільської облради. Адже вчителі п’ятьох районів області: Лановецького, Бережанського, Козівського, Підволочиського і Тернопільського з вересня залишилися без виплати за престижність учительської роботи. А це - 20% до зарплати, тобто немала частина сімейного бюджету педагога.

Врешті депутати таки внесли зміни до бюджету. Вони розподілили майже 50 мільйонів гривень між районами, відтак заборгованість із заробітної плати та інше мали б повністю погасити і зняти соціальну напругу, що виникла.

Варто додати, що так безвідповідально до педагогів поставилися лише у п’яти районах. Решта зі своїх можливостей намагалася хоч якось компенсувати доплати. Особливо відзначився «успіхами» Тернопільський район. Там заборгували учителям заплат на більш як 9 млн грн і також – 3,5 млн грн не мали на оплату енергоносіїв. Зате на орган місцевого самоврядування, за словами пана Крупи, витрати у цьому районі зростають із кожним роком.

Виступити дозволили і представнику профспілки педагогічних працівників Людмилі Мокей.

Відповідно до постанови КМУ “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік», для спрямування місцевим бюджетам на оплату праці область отримала субвенцію в розмірі 49 899,7 грн. Про це повідомив директор департаменту фінансів Тернопільської обладміністрації Степан Скибиляк. Він був співдоповідачем Любомира Крупи.

Читайте також. У Тернопілля – солідний ювілей. Нашому краю виповнилося 75 років (Фото)

До речі, голова обласної ради повідомив, що обласна рада і профспілки Тернопільщини підписали спільні вимоги до уряду та Верховної Ради України. Під вимогами підписи поставили Василь Хомінець та голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний. Так, від Верховної Ради вимагають прийняття соціально-збалансованого Державного бюджету на 2015 рік із врахуванням пропозицій профспілок щодо підвищення розміру державних соціальних стандартів. Зокрема, серед вимог до Кабінету Міністрів України – «не допустити зниження рівня життя населення при формуванні показників Державного бюджету України на 2015 рік; забезпечити розмір заробітної плати працівників бюджетної сфери згідно вимог чинного законодавства та запровадити Єдину тарифну сітку в повному обсязі; припинити практику надання відпусток без збереження заробітної плати та застосування неповної зайнятості у бюджетних галузях; вжити заходів для повернення коштів ДП «Тернопільський облавтодор» за виконані роботи».

Також у вимогах йдеться і про скасування постанов  уряду від 25 березня 2014 року №88 та №89, згідно з якими 20% надбавок до зарплати вчителям повинні виплачувати з місцевих бюджетів.

Відтак Степан Скибиляк запевнив, що заборгованість із зарплати бюджетникам в області погасять.

У рішенні депутатів йдеться: «Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 1162-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, для спрямування місцевим бюджетам на оплату праці” області передбачено додаткову дотацію на вирівнювання фінансової забезпеченості в сумі 49899,7 тис. гривень і зменшили обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям на 36 500 тис. грн. Розподіл додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості здійснили між адміністративно-територіальними одиницями з метою недопущення виникнення заборгованості на кінець бюджетного року. З метою своєчасного фінансування вищевказаних допомог і недопущення виникнення заборгованості пропонується здійснити перерозподіл річних обсягів субвенції між місцевими бюджетами, враховуючи фактичне нарахування по даній виплаті за січень-листопад 2014 року та очікувані видатки до кінця року”.

Як тільки пікетувальники почули, що рішення депутати ухвалили, то під будівлею облради опустіло...

Софія Левицька