Тернопілля попрощалося із наймолодшим із “Небесної сотні” (Відео)

vlcsnapЙому було всього 17 і у батьків він був єдиним. Наймолодшого із «Небесної сотні» – Назара Войтовича поховали 22 лютого у рідному селі Травневе, що на Збаражчині.

Нагадаємо, хлопець загинув під час сутичок 18 лютого у Києві на Майдані. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Тернопілля ховає героїв: куля снайпера пробила каску Устима Голоднюка наскрізь (Відео)

– Я сьогодні стою біля труни спочилого Назара. Серце обливається кров’ю, бо ж я його хрестив. Маленькою дитиною разом з іншими хлопчиками він прибіг до нашого храму. Одягнув той стихарець, разом зі мною він здійснював богослужіння, прислуговуючи в нашому святому храмі, – каже отець.

Назар загинув від прицільного снайперського пострілу. Куля потрапила у щоку.

- Хлопці лежали не на столах, а при стіні, бо не було куди їх класти. Картина була така, що поясненню не підлягає. Все в крові, все розірване, - розповідає чоловік, який забирав тіло загиблого.

Читайте також. Тернопілля: село на Бучаччині втратило відразу двох своїх синів (Відео)

Про Назара Войтовича розказують: був веселий і допитливий, хотів усе знати. Що не сталось б, на його обличчі - посмішка.

- Він мріяв мандрувати. Ми багато їздили на екскурсії. Мріяв пізнавати, завжди хотів бути в центрі всіх подій. Напевно, так і сталося, - пригадує класний керівник.

У школу навіть після її закінчення хлопець приходив часто. Востаннє був на Новий рік.

- Заходив у класну кімнату і обіцяв намалювати свою картину. Але не намалював, бо так сталось, що, напевно, остання картина була його власною кров’ю, - додає класний керівник.

Читайте також. “Вічна пам’ять Героям Майдану…” – плачучи, молилися тернополяни

Тепер школа села Травневе носитиме ім’я Назара Войтовича. Другого червня, коли йому мало б виповнитись 18, на ній планують встановити барельєф юного героя.

- Сьогодні це - не тільки біда цієї сім’ї чи нашого села Травневе і всіх його жителів. Сьогодні це трагедія всього українського народу, що ця дитина, 17-річний юнак, останні його хвилини життя, і те, що він бачив останнє, це була війна, кров, смерть своїх побратимів, - казали люди.

Читайте також. Тернопільщина: Самооборона рятувала і ловила п’яних водіїв (Фото)

У рідному селі загиблого вважають, що хлопців, які загинули під час революції, героями визнає не тільки український народ, а і майбутня влада, приходу якої він так чекає.

ІА "7 Днів-Україна" висловлює щире співчуття рідним, близьким і друзям Назара, який нині вже воює у "Небесній сотні"...