Тернопілля Покрову Пресвятої Богородиці відзначатиме із розмахом

1350053100Уже відомо, як відзначатимуть 72-ї річницю утворення Української Повстанської Армії, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці в області.

Голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк затвердив перелік заходів, що відбудуться з цієї нагоди 14 жовтня.

Читайте також. Дискусія по-тернопільськи: День Українського війська – 14 жовтня чи 6 грудня? (Відео)

Зокрема у с. Антонівці Шумського району проведуть обласне літературно-мистецьке свято “Луни повстанського краю”. У Тернополі та інших населених пунктах області покладуть квіти до пам’ятників та пам’ятних місць видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність України, воїнам, полеглим у боях за її свободу. Про це повідомив сайт ОДА.

Також у навчальних закладах, публічних бібліотеках, музеях та архівах відбудуться документальні виставки. Для молоді проведуть екскурсії в обласному історико-меморіальному музеї політв’язнів у  Тернополі, музеї УПА у с. Антонівці Шумського району.

Читайте також. Депортація: на Тернопіллі оселилися 180 тисяч українців із Польщі (Фото)

У закладах освіти та культури області з нагоди свята організують інформаційно-просвітницькі заходи та виховні години за участю науковців, письменників, митців, громадських діячів, ветеранів національно-визвольної боротьби. Окрім того, учнів молодшого шкільного віку урочисто посвятять у козачата.

У церквах області пройдуть богослужіння з вшанування учасників національно-визвольної боротьби, видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, воїнів, полеглих у боях за її свободу.

Софія Левицька