Тернопілля: підприємство відмовилося виконати наряд на поставку автотранспорту армії

СБУЧерговий факт перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України викрили співробітники Тернопільського Управління СБУ.

Керівництво одного із промислових підприємств Тернопільського району всупереч вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» відмовилося передати військовому комісаріату транспортні засоби, які перебували на балансі організації. Про це повідомили у Секторі взаємодії із ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області.

Читайте також. Новий етап люстрації у тернопільській міліції проходитимуть всі начальники райвідділів (Відео)

Відмовляючись виконати зведений наряд на поставку автотранспорту, посадові особи підприємства порушили положення ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що і задокументували співробітники УСБУ.

Тож 27 лютого за матеріалами СБУ Тернопільським РВ УМВСУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України - "перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період". Кримінальний кодекс України передбачає покарання за вчинення цього злочину у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Читайте також. На Тернопіллі вже відкрили 39 кримінальних проваджень за ухилення від призову за мобілізацією (Відео)

Протягом лютого 2015 р. Тернопільське УСБУ викрило ще два аналогічні випадки ігнорування вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» посадовцями місцевих підприємств. Органи МВС розпочали кримінальні провадження за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Управління СБУ в Тернопільській області закликає громадян проявити свідомість і громадянську позицію, надаючи максимальне сприяння військкоматам у проведенні мобілізації. Правоохоронні органи і надалі вживатимуть заходи реагування на усі випадки порушення законодавства у цій сфері.

- Відтак, ми застерігаємо жителів області від вчинення дій, які можуть завдавати шкоди обороноздатності нашої держави, - наголошують силовики.

Довідково. Про відомі випадки перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України просять повідомляти за телефонами: (0352) 52-90-00 або 102.

Софія Левицька