Тернопілля: переселенці з Криму та зони АТО бідкаються, що залишилися без теплого одягу (Фото)

«Петриківський обласний геріатричний пансіонат»
«Петриківський обласний геріатричний пансіонат»

Особиста безпека, забезпечення речами першої необхідності, працевлаштування, реєстрація місця проживання і місця перебування, оформлення та обмін паспорта – питання, які найбільше хвилюють переселенців на Тернопільщині.

Представники райдержадміністрацій, міліції, міграційної служби регулярно проводять виїзні прийоми у місцях компактного проживання вимушених мігрантів з Криму і зони АТО.

Читайте також. Тернопілля продовжує приймати біженців з Донецька (Фото)

Мета цих зустрічей – надати переселенцям вичерпну інформацію щодо умов отримання адміністративних послуг, виявити актуальні проблеми й оперативно їх вирішити. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Днями з посадовцями спілкувалися громадяни, які тимчасово проживають у КУТОР «Петриківський обласний геріатричний пансіонат». Зважаючи на специфіку закладу, в пансіонаті знайшли притулок восьмеро пенсіонерів та інвалідів з Криму і східного регіону України.

Читайте також. “Із зони АТО на Тернопілля перебралися вже 672 особи”, – Віктор Маслей (Відео)

На запитання переселенців відповідали заступник голови Тернопільської райадміністрації Уляна Люлька, заступник начальника Тернопільського райвідділу міліції Богдан Бігун і завідувач Тернопільського районного сектору міграційної служби Надія Остапишин.

На початку зустрічі відвідувачі поцікавилися умовами, в яких проживають старенькі. Як з’ясувалося, практично усім необхідним вони забезпечені. Одначе переселенці бідкалися, що покинули домівки у розпалі літа, відтак теплих речей із собою не прихопили.

Читайте також. На Тернопіллі у біженців проблем із меддопомогою немає, але гроші від ООН не завадять

– Ваше хвилювання цілком зрозуміле, адже осінь уже не за горами, – звернулася до громадян заступник голови Тернопільської РДА Уляна Люлька. – Про одяг не турбуйтеся, із ним вам обов’язково допоможемо. До слова, сьогодні ми вже доставили в пансіонат спеціальні ходунки, які, знаємо, теж вкрай потрібні.

Уляна Люлька пообіцяла посприяти й у працевлаштуванні одного з переселенців. Чоловік приїхав на Тернопільщину із літніми батьками, сам він – інвалід. Допоки вирішується питання із працевлаштуванням, донеччанин не байдикує, береться за будь-яку посильну роботу в пансіонаті.

Читайте також. Набір безробітних на профнавчання у Тернополі проводили за 37 професіями

Під час зустрічі також з’ясувалося, що в одного з переселенців прийшов у непридатність паспорт громадянина України. Завідувач районного сектору Управління ДМС України в Тернопільській області пояснила чоловіку як обміняти документ на новий і запевнила, що з цим у нього не виникне жодних труднощів.

– Добре, що ми виявили цю проблему, – каже фахівець. – Чоловікові у найкоротші строки оформлять новий документ.

Читайте також. Освіту на Тернопіллі здобуватимуть 59 дітей і 17 студентів зі східних областей і Криму

На необхідності дотримання закону та правил безпечної поведінки наголосив мігрантам заступник начальника райвідділу міліції Богдан Бігун. Він попросив нових пожильців геріатричного закладу бути максимально обачними, коли вони виходять за територію пансіонату.

– Шахраїв, злодіїв та інших лиходіїв, які можуть захотіти скористатися із вашого вразливого становища, вистачає у будь-якому регіоні, – звернувся до переселенців правоохоронець. – Тому при найменшій підозрі, що вас намагаються ошукати, скривдити звертайтеся до міліціонерів.

Насамкінець гості побажали мігрантам, аби в їхніх рідних містах якнайшвидше запанував мир і люди змогли повернутися у свої домівки.