Тернопілля отримає “бюджет проїдання” – на розвиток передбачили мінімум (Відео, Фото)

P1230048-n– Громадське обговорення відбувається саме для того, щоб громада долучилася до формування обласного бюджету та дала свої пропозиції і зауваження, – наголосив голова обласної ради Василь Хомінець, відкриваючи презентацію обласного бюджету-2015.

Громадські слухання провели сьогодні, 23 січня, у приміщенні «білого дому». Оскільки охочих взяти участь у дискусії виявилося багато, то зібрання навіть перенесли в інший, більший зал.

Читайте також. Тернопілля: стали відомі плани влади щодо летовища та «Фірми «Кінодністер» (Відео)

– Цього року ми отримали бюджет, що сформований на зовсім інших засадах, ніж у попередні роки, тому варто у всьому докладно розібратися, – сказав голова і запросив до доповіді директора департаменту фінансів ОДА Степана Скибиляка. При цьому він поклав на стіл біля трибуни високу купу папок із різними фінансовими розрахунками.

На засідання були запрошені представники громадських організацій, керівники комунальних установ, працівники департаментів та управлінь ОДА, представники засобів масової інформації. У громадському обговорення взяли участь заступник голови ОДА Леонід Бицюра, народні депутати Степан Барна, Роман Заставний, Тарас Юрик, Тарас Пастух. Перед ними пан Скибиляк і виступав хвилин 20. Згодом відбулася дискусія у формі «запитання-відповідь».

- Коли ми 25 грудня отримали перші показники кошторису, то зрозуміли, що такий бюджет варто назвати «бюджетом виживання», - каже пан Скибиляк. – Однак уже 30 грудня нам надіслали дещо інші показники. Субвенція зросла на кілька десятків мільйонів. Тож цей бюджет я назвав би «бюджетом проїдання». Адже на основні статті витрат гроші є, але на розвиток – надто мало…

Він підкреслив, що на багато статей видатків обсяги витрат залишилися на рівні 2014 р. Утім, «плюсом» є те, що частину необхідного на освітню галузь, наприклад, профтехосвіту, держава виділяє за окремою програмою. Те саме – у галузі охорони здоров’я. Тож, хоча загалом обсяг передбачених для Тернопілля дотацій значно зменшився, але фінансування на чимало статей надійде у формі субвенцій. До того ж, держава бере на себе повне забезпечення зарплат і сплати за енергоносії у галузі освіти та медицині.

До речі, Василь Хомінець підкреслив, що депутати на засіданнях більшості постійних комісій розглянули проект і сформували основні пропозиції для оптимізації витрат.

По-перше, у І-му кварталі запропонували структуризувати комунальні підприємства за напрямками діяльності, адже багато з них виконують схожі функції. По-друге, слід обмежити кількість заступників у керівництва комунальних установ і закладів до кількості двох чоловік і не більше. По-третє, закласти кошти для допомоги сім’ям учасників АТО. І по-четверте, віднайти в обласному бюджеті можливість максимально забезпечити ліками обласні дитячі медичні заклади.

Кожен представники громадськості міг поставити запитання. Усі активно обговорювали проект обласного бюджету, вносили пропозиції. Приміром, виділити більше грошей на програму розвитку агропромислового комплексу, як однієї з найголовніших галузей в області, тощо. Йшлося і про посилення контролю за використанням коштів з боку громадськості.

До речі, ухвалити бюджет на 2015 рік планують на сесії облради у вівторок, 27 січня.

Софія Левицька