Тернопілля: напис “Єдина Україна” у Зарваниці склали понад 2000 дітей і молоді (Фото)

осн«Єдина Україна» – саме таке словосполучення склали понад 2000 дітей і молоді деканатів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, вишикувавшись на площі перед собором Матері Божої Зарваницької.

Читайте також. Особлива відзнака: отця Тадея Ногу зі Зборова нагородили хрестом із прикрасами (Фото)

Зробили вони це 28 червня під час патріотичного флеш-мобу у духовному центрі. Так молоді паломники виявили свою солідарність із кожним, хто бореться за мир та єдність України.

– Світлину зробили з гелікоптера, скоро підготуємо відео, – повідомив отець Олег Харишин, який очолює прес-службу Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Саме він і оприлюднив фото з акції.

Окрім молитви, духовного концерту та забав, учасники щорічного з’їзду у Марійському духовному центрі Зарваниця думали, яким чином молодь може оживити парафії, до яких належить.

Читайте також. Тернопільський район: 100-річний ювілей храму відзначали із розмахом (Фото)

Власне, про це говорив у своїй проповіді отець Ігор Драпак, відповідальний за Вівтарні дружини, під час Божественної Літургії.

– Парафія – це місце моєї особистої зустрічі з Христом, – сказав священик.

Він виокремив важливі моменти із життя парафіяльної громади, де ми зустрічаємо Христа, а це: Євхаристія, Сповідь, служіння ближньому та інші. Відтак діти та молодь, поділившись на 30 груп, дискутували над духовним словом проповідника, даючи пропозиції для оживлення парафій УГКЦ.

Читайте також. На Тернопіллі – фестиваль духовної пісні “Один Бог, один народ, одна Україна! (Фото)

Святу Літургію очолив отець Павло Репела, синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Він привітав дітей від ім’я архиєпископа і митрополита Василія Семенюка. Опісля отець Василь Брона, відповідальний за Марійські дружини, та отець Ігор Драпак здійснили чин посвяти нових членів спільнот. У Марійську дружину прийнято майже 100 нових членів, а у Вівтарну – 20.

Після обіду відбулися банси та духовний концерт живої музики від гурту з Вінниччини «Ноїв ковчег». Повеселившись, діти і молодь пішли походом до чудотворного місця. Несучи велику вервицю, усі молилися за мир в Україні. На площі перед Собором Матері Божої Зарваницької вервицю, яка складалася із повітряних кольок, запустили в небо (на головному фото – прим.).

– Нехай наша молитва підноситься до Бога, подібно як ця вервиця, – зауважив, звернувшись до присутніх, отець Василь Брона.

Завершився з’їзд молебнем за мир в Україні, посвяченням води та «сюрпризом від Марії», під час якого дітей частували цукерками.