Тернопілля: на створення матеріального резерву цивільного захисту у бюджеті передбачили 1 млн грн

P1270018-nДепутати прийняли бюджет Тернопілля на 2015 рік сьогодні, 28 січня. Причому на створення матеріального резерву цивільного захисту населення депутати погодилися дати 1 млн грн, внісши зміни у проект кошторису.

Нагадаємо, зробити це планували ще вчора, але вирішили вислухати силовиків і внести корективи у кошторис, аби забезпечити обороноздатність краю за нинішніх умов в Україні.

Читайте також. Бюджет Тернопілля на 2015 рік – головне питання на сесії облради (Відео)

Проект бюджету перед депутатами представив директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк. Він повідомив, що бюджет формували за іншими принципами, ніж минулого року. Усе робили відповідно до змін, які нардепи внесли до податкового та бюджетного законодавства. Тож у ньому застосовані зовсім інші принципи для обрахунку як дохідної, так і видаткової частин місцевих бюджетів. Нові принципи обрахунку видатків, застосовано до галузей соціально-культурної сфери. Обласний бюджет, за його словами, становить 2 млрд 728 млн 860,7 тис. грн, що приблизно на 190 млн грн більше, ніж у 2014 році.

– У новому державному бюджеті з’явилися такі поняття, як освітня і медична субвенція та субвенція на підготовку робітничих кадрів, – розповів депутатам Степан Скибиляк. – Вони обраховані за формулою, затвердженою Законом України «Про державний бюджет на 2015 рік», і ці кошти надходять централізовано із держбюджету не за рахунок власних доходів і не за рахунок базової дотації. Так, освітня субвенція буде фінансуватися через МОН, медична – через МОЗ.

Читайте також. Обсяг субвенцій для Тернопілля у 2015 р. складатиме 1,6 млрд грн (Відео)

Співдоповідачем був голова комісії з питань бюджету Олександр Стадник.

– Найперше хочу наголосити на тому, що в бюджеті повинна бути закладена філософія змін і реформ в усіх галузях. На жаль, приміром, обласна рада так і не дочекалася від виконавчої гілки влади концепції реформування медицини в області. Така ситуація й в інших галузях, – констатував він.

Також Олександр Стадник повідомив, що постійна комісія з питань бюджету рекомендує внести ряд змін до проекту головного фінансового документа області, повідомляє сайт обласної ради.

– Бюджетний процес обласна рада провела відкрито та прозоро, – наголосив голова обласної ради Василь Хомінець. – Проект бюджету був обговорений в усіх депутатських комісіях та на велелюдних громадських слуханнях, на яких були присутні фахівці, представники багатьох громадських організацій. Комісія з питань бюджету розглянула усі пропозиції та зауваження. Переконаний, що так само публічно повинні звітувати перед громадою головні розпорядники коштів за кожну витрачену копійку.

Читайте також. Тернопілля отримає «бюджет проїдання» — на розвиток передбачили мінімум (Відео, Фото)

Отже, виділили 5 млн грн обласній дитячій лікарні на придбання медикаментів. Це означає що будь-яка дитина, яка туди потрапить на лікування забезпечена в повному обсязі ліками. Додатково виділили 1 млн грн на придбання медикаментів Університетській лікарні – на лікування серцево-судинних захворювань. На придбання медикаментів для перинатального центру – 500 тис. грн. Психоневрологічній лікарні – теж 500 тис. грн. Резервний фонд становить – 15 млн 815835 грн.
Після детального  обговорення та внесення пропозицій депутати проголосували «за» більшістю голосів.

Варто докладніше розповісти про зміни, які рекомендувала внести постійна комісія з питань бюджету. Адже йшлося про те, аби додати гроші на «Програми захисту населення і територій Тернопільської області від надзвичайних ситуацій, техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки».

Читайте також. Як зірвали ухвалення обласного бюджету на сесії Тернопільської облради (Відео)

Отже, після виступу силовиків у залі облради оголосили перерву. Тоді й відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету. Депутати розглянули запити силовиків щодо внесення змін до Програми у частині створення та накопичення регіонального матеріального резерву цивільного захисту. Як зазначив голова комісії Олександр Стадник, комісія рекомендувала збільшити цей резерв до 1 млн грн, тобто на 730 тисяч. І депутати проголосували «за» такі зміни у Програмі.

Більше питань обранці краян сьогодні не розглядали. Усе відклали на наступне засідання.

Довідково. Наступне пленарне засідання відбудеться у четвер, 5 лютого. Початок – о 10 год.

Софія Левицька