Тернопілля: місцеві ради візьмуть під контроль ситуацію в області (Відео)

Хомінець-nСамим контролювати суспільно-економічну ситуацію на місцях закликає міські, районні, сільські та селищні ради очільник Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

– Ради, як виразники думки громади краю та настроїв тернополян, у тому числі й обласна рада, повинні чітко висловити власну позицію щодо ситуації у державі. Переконаний, що саме ради повинні взяти під контроль ситуацію в області, – наголосив він 24 січня.

Читайте також. Тернопіль: діяльність опозиційної трійки націоналісти вважають неефективною

Сказав, що виконавча вертикаль влади самоусунулася від вирішення проблем у краї, тож, аби не допустити хаосу, відповідальність за все мають брати на себе органи місцевого самоврядування. Саме для цього вранці 25 січня він проводив нараду із головами міських, районних, сільських і селищних рад Тернопілля.

– Оскільки провладні представники виконавчої гілки влади ховаються від громади, контроль над ситуацією повинні взяти на себе органи місцевого самоврядування, – наголошує він. – У суботу на зустріч я запросив голів місцевих рад або їхніх заступників. Ми повинні обговорити ситуацію в Україні та в області зокрема. Ради як виразники думки громади краю та настроїв тернополян, у тому числі й обласна рада, повинні чітко висловити власну позицію щодо ситуації у державі. Переконаний, що саме ради повинні взяти під контроль ситуацію в області.

Голова обласної ради також зазначив, що напруга у державі – надзвичайно велика. І саме 25 січня стане зрозуміло: хто з обласних обранців – разом з народом, а хто підтримує режим, який себе скомпроментував.

– Тернопілля завжди було відданим Українській державності. Ці традиції нинішні покоління підтримали та розвинули! Особлива подяка тим, хто незважаючи на складну ситуацію, не боїться виїжджати на Київ, тим самим відстоюючи основні демократичні засади, та, найголовніше, – майбутнє українців! – наголошує голова обласної ради.

До речі, управління та відділи, які досі підпорядковувалися ОДА мають, на думку пана Хомінця, просто перейти від оруду виконавчих комітетів рад. Першу таку структуру планують створити в обласній раді вже 25 січня. На найвищому рівні всі ради мають підпорядковуватися не Верховній Раді, яка себе дискредитувала, а Народній раді, яку створили опозиційні народні депутати нещодавно.