Тернопілля матиме нову святиню – копію назаретської хатини Богородиці

vlcsnapЄдину в Україні копію назаретської хатини Богородиці будують у Зарваниці, в духовному центрі, що діє на Тернопіллі.

Оригінал хатини – у місті Лорето (Італія). За переказами, саме в ній відбулася подія Благовіщення, коли архангел Гавриїл благовістив Пречистій Діві Марії про народження Божого Сина. Як виглядає хатина Богородиці в Зарваниці дивіться у сюжеті телекомпанії TV-4.

Читайте також. Тернопіль: переможця конкурсу щодо пам’ятника “Небесній сотні” визначить журі

У 1294 році, аби вберегти святиню від знищення мусульманами, одна італійська родина розібрала хатину, прономерувала кожен камінь і перевезла все в Італію, у Лорето. Там хатину відбудували.

– Почалося паломництво до тієї хатини. Навколо неї побудували пречудний собор. Там прекрасна мозаїка. Там є навіть слов’янська каплиця, там усі народи мають свої каплиці. Почали відбуватися дива. Тож кожен народ хотів мати таку хатину Матері Божої, – розповідає Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Владика Василій Семенюк.

Читайте також. У Почаєві протизаконних дій ніхто не чинив, – тернопільські міліціонери

В Україні копію хатини Матері Божої вирішили збудувати в Зарваниці.

– Наш народ має великі набожества до Пресвятої Богородиці, різні народи Її називають королевою, царівною, а наш народ Її називає мамою. Що ж найдорожче на світі? Мама. Дитина може маму забути, а мама ніколи дитину не забуде, – каже владика. – Ми вирішили таку хатину побудувати тут…

Читайте також. “Народ довів, що він не хоче так жити, як жив”, – отець Анатолій Зінкевич (Відео)

У проекті будівництва назаретської хатини Богородиці передбачили оригінальні розміри та вигляд конструкції.

– Наша делегація поїхала в Лорето, взяла розміри, там дали камінчик. Потім ми привезли ще камінчик з Назарету, зі святої землі. Є віконечко, де їм розмістили. І точно до сантиметра ми побудували таку хатину. Але це ще не все – навколо будуємо церкву. Думаю, може цього року, а може, вже наступного завершимо, – говорить Василій Семенюк. – Там буде мозаїка і відображені події життя Пресвятої Богородиці…