Тернопілля: кооператив незаконно отримав з державної казни 120 тис. грн

грошіТернопільські правоохоронці викрили факт незаконного привласнення 120 тисяч бюджетних коштів.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. Тернопільським бізнесменам хочуть допомогти вийти на європейський ринок

Привласнення та розтрата чужого майна, складання та видача завідомо неправдивих офіційних документів – у порушенні цих двох кримінальних статей тернопільські оперативники підозрюють посадових осіб виробничого кооперативу та приватного підприємця.

– Під час проведення оперативно-розшукових заходів УБОЗівці виявили факт розкрадання бюджетних коштів, що були виділені в рамках програми «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників і нагляд за ними», – розповів заступник начальника управління боротьби з організованою злочинністю Сергій Пушкар.

Читайте також. Рішення суду оскаржили: мер Почаєва — знову «під криміналом»

Міліціонери встановили, що між виробничим кооперативом, що орендує в селі Мишковичі Тернопільського району 63 га землі, та приватним підприємцем були укладені договори щодо виконання робіт з насадження та догляду за молодими садами. Протягом тривалого часу кооператори справно подавали до управління агропромислового розвитку райадміністрації наявну документацію, акти виконаних робіт і заяви на компенсування витрат. І отримали з державної казни компенсацію – 120 тисяч гривень.

Здавалося б, все гладко. Проте на підводні камені у цій справі натрапили оперативники УБОЗу. З’ясувалося, приватний підприємець, за інформацією управління Пенсійного фонду, утримувала лише двох працівників. Логічно виникає запитання, чи можуть двоє доглядати ділянку у 63 га, тим паче, що жодного інвентарю та обладнання, необхідного для догляду за фруктовими насадженнями, в приватниці не було. А як же тоді справно видані документи, на основі яких виділили кошти з бюджету? Фальш.

Читайте також. Чортківський район: ВАТ проігнорували вказівки, тому й отримали штрафні санкції

Зі слів Сергія Пушкара, кримінальне провадження порушили за ч. 1 ст. 366 ККУ – “службове підроблення” та ч. 2 ст. 191 ККУ – “привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем”.

Софія Левицька