Тернопілля: хворого чоловіка, який загубився у лісі, знайшла вівчарка Емма

мілМайже п’ять годин тривали пошуки 73-річного жителя Бучача, що на Тернопільщині.

Рідні спочатку власними силами пробували розшукати хворого чоловіка, який вийшов з дому і пропав. Коли з відчаю та безпорадності опустилися руки, син зателефонував до міліції, повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. Команді корвету “Тернопіль” пропонують відпочити на базі комплексу “Червона калина”

– До чергової частини Бучацького райвідділу внутрішніх справ повідомлення про зникнення місцевого жителя надійшло близько десятої години вечора, – розповів заступник начальника сектору дільничних інспекторів Олег Добропольський. – Разом із експертом і співробітником патрульної служби ми виїхали на виклик.

Зволікати з пошуками було небезпечно. Адже, зі слів сина, батько вийшов з дому без верхнього одягу в кімнатному взутті, а надворі проймало холодом.

- Минуло сім хвилин і на подвір’ї була вже слідчо-оперативна група, - пригадує пережите пан Володимир. - Мій розпач і тривогу правоохоронці сприйняли як власне нещастя. Усі разом ми ще раз кинулися обходити сусідні двори, вулиці, закинуті приміщення. Але марно.

Читайте також. Новини з Криму: тернополян просять перевести кошти на телефони військових

Була ще одна важлива деталь – пенсіонер страждає на захворювання Альцгеймера, тому повноцінно усвідомлювати небезпеку не може. Тим паче, недуга провокує втрату пам’яті. На підмогу колегам виїхав інспектор-кінолог з чотирилапою помічницею Еммою.

- Кілька разів я виводив собаку на вулицю, але вона не брала сліду, - пригадує інспектор-кінолог Андрій Бурдельний. – Навпаки, поверталася назад на подвір’я, до огорожі, що відділяє сусідське обійстя. По ту сторону бігав собака теж породи німецька вівчарка, тому складалося враження що Емма рветься до нього. Та коли ми обійшли сусідське подвір’я, моя помічниця впевнено повела вгору, у бік лісу. Вже за кілька хвилин правоохоронці побачили дідуся.

Читайте також. Тернопілля отримало своїх “камікадзе” – голова ОДА призначив трьох заступників

Коли правоохоронці привели пенсіонера до хати, син не міг повірити, що буквально декількасот метрів  відділяли його від найріднішої людини і саме ця відстань, яку пенсіонер назад подолати сам не зміг би, й стала б смертельною пасткою для важкохворого чоловіка.

- Я безмежно вдячний правоохоронцям за те, що батько живий, що він зі мною.  Повірте, така допомога - ціни не має, - витираючи сльози радості, дякує пан Володимир. -  Двері моєї домівки завжди відчинені  для цих людей. Для їхньої  чотирилапої помічниці теж знайдеться гостинець.

Читайте також. Майдан у Тернополі – місце, де можна почути новини, обстежитися, отримати допомогу (Фото, Відео)

Півторарічна Емма, либонь, і не усвідомлює, що врятувала людське життя. Та розуміє – зробила справу добре, бо отримала похвалу від наставника і маленьку «премію» у вигляді кістки від незнайомих людей.