Тернопілля: грошей на медицину дали більше, але проблемою залишається фінансування гемодіалізу

budzhet-2015Показники бюджету-2015 обраховані на новій основі, згідно із перерозподілом функцій між державним і місцевими бюджетами, повідомив директор департаменту фінансів Тернопільської облдержадміністрації Степан Скибиляк.

Під час засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства він наголосив, що відбувається розширення видаткових повноважень місцевих органів влади, а також запровадження нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів і міжбюджетних відносин. Звідси – «плюси» та «мінуси».

На галузь охорони здоров’я Тернопільщини обрахували 68,8 млн грн базової дотації, згідно із індексуванням 0,9; 212 млн грн – з доходів; 461,9 млн грн – медична субвенція. Крім того, за його словами, є майже 4 млн цільової субвенції, що піде на витратні матеріали тощо.

Читайте також. Тернопіль: амбітні плани на 2015 рік — нові тролейбуси, садки, робочі місця (Відео)

Попередньо департамент фінансів опрацював бюджетний запит галузі медицини. Практично найбільша додаткова потреба становить 117 млн грн, із них на капітальні видатки потрібно 130 млн грн і 28 млн грн – на медикаменти, повідомила прес-служба департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

Читайте також. На зарплати і енергоносії освіта та медицина Тернополя мають гроші на весь рік (Відео)

Безперечним є те, що заробітна оплата та оплата енергоносіїв будуть забезпечені цьогоріч стовідсотково, згідно зі ст.77 Бюджетного кодексу України. Але є чимало болючих питань. Наприклад, порушували в усіх без винятку областях питання про фінансове забезпечення гемодіалізу.

– Проблему намагалися врегулювати під час урядової селекторної наради 13 січня 2015 року, – повідомив Степан Скибиляк. – Загалом є пропозиції вирішити це питання шляхом затвердження в окремій формі (відповідно до того, як вирішили питання стосовно цукрового діабету) – як цільової субвенції.

Читайте також. Бюджет Тернопілля на 2015 рік в ОДА схвалили. Депутати розглянуть його на сесії 27 січня

Цьогоріч на державну програму “Гемодіаліз” виділили 34 млн грн, хоча потрібно 68,8 млн грн. Вона є найбільшою за обсягом фінансування та питомою вагою серед бюджетних програм у сфері охорони здоров’я, визнав Степан Скибиляк. Це підтвердив і директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської обладміністрації Володимир Курило.

– Сьогодні на гемодіалізній терапії в області перебуває 151 пацієнт. Підтримка хворого на гемодіалізі є вартісною – одна процедура тягне 600 грн. Такі процедури потрібно проводити хворим тричі на тиждень. Нагадаю таку річ: у 2002 році на програму діалізу в області виділили 1 млн 900 тис. грн. Сьогоднішні цифри – просто вражають, – каже він.

Читайте також. Тепловики Тернопіллі вже перевищили ліміт газу у січні на 36,3%

На Тернопільщині, як і в державі загалом, хворі з термінальною нирковою недостатністю методом гемо- та перитонеального діалізу наразі отримують це лікування безкоштовно. Сучасним підходом до вирішення питання гемодіалізу могла б стати трансплантація нирки. Проте в Україні досі не врегульоване питання трансплантації органів.

Згідно із даними обласного бюджету на 2015 рік, суттєво збільшили фінансування на цільову державну програму “Цукровий діабет”. Зокрема, на її реалізацію передбачили 14 млн грн. Кошти у сумі 19 млн грн є на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я області та лікарських засобів для інгаляційної анестезії.

Читайте також. Як і за що житиме Тернопіль у 2015-му — вирішать депутати на сесії

– Так, вартість ліжкодня та харчування потребує покращення, – визнав головний фінансист області, – ці показники тепер становлять, відповідно, 9,67 та 8,39 грн.

Попри фінансову кризу та нестабільну ситуацію в країні, у 2015 році запланували видатки в сумі 15 млн грн за рахунок субвенційних коштів, які, власне, підуть на патронажну службу, забезпечення програм з онкології та туберкульозу, а також на реконструкцію обласного перинатального центру “Мати і дитина”.

Софія Левицька