На Тернопіллі громадські активісти закликають чоловіків не уникати мобілізації

круг_стілГромадські активісти Тернопілля закликали чоловіків не ухилятися від мобілізації.

Про стан справ щодо виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» на Тернопіллі, роль громадських і волонтерських об’єднань у цьому питанні говорили учасники «круглого столу» під назвою «Ефективна мобілізація – необхідна умова національного суверенітету. Регіональний аспект: проблеми, перспективи, пропозиції».

Читайте також. У навчальні центри з Тернополя поїхали перші мобілізовані за четвертою хвилею (Відео)

Актуальну розмову організували за ініціативи Тернопільської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Спілка офіцерів України». Учасниками «круглого столу» стали представники Тернопільської ОДА, Тернопільського обласного військового  комісаріату, духовенства, ЗМІ, Тернопільської школи допризивної підготовки, ГО «Самооборона  майдану Тернопілля», ГО «Автомайдан Тернопіль», Тернопільська обласна організація Спілка ветеранів Афганістану, ГО «Білі берети», учасники АТО, волонтери, ветерани військової служби. Про це повідомив сайт ОДА.

– Спілка офіцерів України, яку я тут представляю, дійсно занепокоєна, як і все наше суспільство тими подіями, що відбуваються зараз на сході – там йде війна. Я скажу, що це війна цивілізаційна, ми знаходимося на межі двох світів і вихід один: або здобути вільну Україну, або загинути в боротьбі за неї, – наголосив голова ТОО ВГО «Спілка офіцерів України»  Олександр Варакута.

Читайте також. «Зрив мобілізації – здача України», — волонтерка з Тернополя (Відео)

За словами співголови обласної Координаційної ради громадських організацій захисту української державності Петра Атаманчука, наразі ситуація в країні залежить від кожного з нас.

– Ми маємо президентський указ «Про часткову мобілізацію», де чітко розписано: хто і що має робити. Обладміністрація з усіма її структурними підрозділами працює на виконання цього указу і займає активну позицію у питанні забезпечення усім необхідним людей, що сьогодні захищають нас на сході, – підкреслив Петро Атаманчук.

Довідково. Підсумком «круглого столу» стала резолюція-звернення до Президента України, Уряду та Верховної Ради з питань належної організації відсічі ворожого наступу на Україну, а також заклик до громадськості не ухилятися від мобілізації.

Софія Левицька