Тернопілля: гостям зі сходу показали Зарваницю, розповіли про цілющу дію джерела (Фото)

J5f8-DdB5E0Учні та вчителі зі східних областей України побували у Зарваниці, що на Тернопіллі. Гості прибули з Біловодського району Луганської області, з Лисичанська і прифронтових сіл.

На свято Собору Пресвятої Богородиці, 8 січня, їх вітали у колегіумі «Знамення», що діє в Марійському духовному центрі Зарваниця.

Читайте також. Бійця полку «Азов» поховають у Тернополі, на Микулинецькому кладовищі (Фото)

У духовному центрі для них провели екскурсію та розповіли про заснування Зарваниці, про силу чудотворної ікони Божої Матері, цілющу дію джерела, пояснили, чому під час Різдвяних свят ми вітаємося християнським привітом: «Христос Рождається!». Про це повідомляє сайт місцевої архиєпархії УГКЦ.

– Усі були вражені духовною величчю, красою чудотворного місця, засніженим лісом, святково прикрашеними храмами, – розповідає директор колегіуму для дівчат «Знамення» Анна Зварич. – Вони із захопленням оглядали різдвяні шопки: у підземній церкві Марійського духовного центру (шопку з механічними фігурами “Ангельське містечко”), неподалік хресної дороги, під лісом унікальну шопку із живими звірятами та найбільшу шопку у Зарваниці на території парафіяльної церкви. Її виконали у гуцульському стилі, а фігурки основних персонажів одягнені у вишиванки.

Читайте також. «Різдво Христове нагадує кожному, що людина — не сама», — священик з Тернополя (Відео)

Гості пережили радість народження Ісуса Христа, перебуваючи на різдвяному дійстві – вертепі, який інсценізували брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого.

– Важливим є те, що відвідини Зарваниці мали величезне духовно-просвітницьке значення для наших гостей, – додає Анна Зварич. – Адже вони взяли участь у Божественній Літургії у храмі Пресвятої Євхаристії приступили до Сповіді та Причастя, набрали цілющої води із джерела, помолились у своїх наміреннях перед чудотворною іконою Зарваницької Божої Матері, отримали благословення мощами.

Читайте також. Христос народився! Славімо його! Прийміть вітання, тернополяни та всі українці! (Відео)

Відтак відбулися відвідини колегіуму для дівчат «Знамення». Працівники та колегіантки зустріли гостей традиційними українськими колядками, зігріли їх не лише теплим словом, а й гарячим обідом. Анна Зварич привітала усіх, розповіла про особливості навчання та виховання дівчат у колегіумі та провела екскурсію.

– Ми надзвичайно щасливі, не шкодуємо що подолали понад тисячу кілометрів. Усе, що ми побачили, що пережили – це надзвичайно, – ділилися враженнями діти.

Їхні наставники подякували за теплий прийом, за дуже затишну і домашню атмосферу та невеликі різдвяні подарунки на згадку: молитовники, вервиці, патріотичні файнички, буклети про Зарваницю і про колегіум.

Софія Левицька