Тернопілля: “Дзвони Лемківщини” відбудуться у вересні та в іншому форматі

lemku5Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» цьогоріч відбудеться у вересні та пройде дещо по-іншому.

Нагадаємо, традиційно фест проводять у перші серпневі вихідні в урочищі Бичова, що на Монастирищині.

Читайте також. “Тарнополь – місто якого нема” – стрічка, що розповідає про страхи та щастя

– «Дзвони Лемківщини» щороку збирають десятки тисяч лемків зі всього світу, – каже заступник голови Тернопільської обладміністрації Наталка Михно. –  Цей фестиваль став доброю традицією на Тернопіллі. Однак у зв’язку із подіями в країні відзначення 70-ї річниці початку виселення українського народу з території Польщі відбудеться у вересні та в іншому форматі.

За словами заступника директора департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА Михайла Франківа, цьогорічна програма буде без гучних святкувань. Урочище Бичова - пустуватиме. Але тематичні заходи відбуватимуться по всій області, повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Під час показу фільму про себе, лемки казали: депортації не має зазнати більше жоден народ (Відео)

Зокрема, планується відкриття пам’ятника жертвам депортації 1944-1946 років, проведення вечора-реквієму та вечорів пам’яті жертв наслідків переселення, міжнародної  наукової конференції, присвяченої  акції «Вісла», поминальних заходів у церквах Тернопільщини та біля пам’ятників жертв депортації, а також відкриття експозиції, присвяченої 70-й річниці початку виселення українського народу з території Польщі.