Тернопілля: дим від горіння сухої трави і листя містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів

сміттяУ Чортківському районі пожежники ліквідували займання сухої трави, а в Тернополі мусили припинити спалювання сміття.

Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Читайте також. Хуліганство чи залякування? У Тернополі людям підпалюють двері (Фото)

Так, 14 лютого о 13:03 у селі Росохач Чортківського району горіла суха трава на відкритій території. Під час гасіння врятували сосновий ліс площею 10 гектарів. Вогнем знищило суху траву на площі 2 га. Причину пожежі та розмір матеріальних збитків встановлюють.

Натомість о 19:49 у Тернополі, на вулиці Крушельницької зайнялося сміття на території новобудови. Тож управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області звертається до жителів Тернопільщини з проханням не спалювати побутове сміття і траву.

Читайте такожУ Тернополі згоріла квартира у багатоповерхівці (Відео)

- Спалювання сміття негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей, також безконтрольне горіння може призвести до виникнення пожежі, - нагадують рятувальники. - Під час горіння виділяються різні речовини, які загострюють або викликають захворювання, — переважно серцево-судинної системи і дихальних шляхів. При термічному розкладанні несортованого сміття в атмосферу виділяються діоксини і інші небезпечні речовини.

Дим від горіння сухої трави і листя містить усі отруйні речовини, що їх вбирає у себе трава і листя: сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини – поліароматичні вуглеводні (ПАВ).

Читайте також. Потрібна поміч: тернополян просять допомогти бійцям, які обгоріли на Херсонщині (Відео, Фото)

- Ґума, згоряючи в багатті, крім ПАВ, виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання, - додають пожежники. - Обрізки лінолеуму, шкірозамінників, церата, пластмасові дитячі іграшки, відра і т.п. виділяють при згорянні не менше 75 потенційно небезпечних речовин. Деякі з них можуть сприяти виникненню злоякісних пухлин. Уламки меблів, старих дерев'яних конструкцій просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, що містять свинець.

Довідково. Під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо. У листі, що тліє без доступу кисню, виділяється бензопрен, що може викликати онкологічні захворювання у людини. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.

Софія Левицька