Тернопілля: депутати раптом запрацювали. Засоромилися перед спостерігачами місії ОБСЄ? (Відео)

P9180021-nОбласні депутати на засіданні, що відбулося сьогодні, 18 вересня, перевершили себе – розглянули всі питання порядку денного, навіть додаткові.

І хоча зібралися обранці краян лише на 11 год., вже в обідню пору пішли відпочивати. Нагадаємо, перед тим вони двічі зривали засідання – бракувало кворуму.

Читайте також. На поліпшення екології Тернопілля у 2015 р. очікують отримати з Києва 59 млн грн (Відео)

У п’ятому пленарному засіданні 50 сесії Тернопільської обласної ради взяв участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк. Присутні були й міжнародні спостерігачі місії ОБСЄ.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих земляків у зоні проведення Антитерористичної операції. А потім перейшли до рутинної роботи. Згідно з порядком денним, на розгляд депутатів  винесли більше 30 питань. Серед них – «Про внесення змін до обласного бюджету за І півріччя 2014 року», а також – «Проект програми охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на 2014-2020 роки».

Читайте також. У Тернопільській облраді запланували багато справ. Чи дійсно працюватимуть?

Також на засіданні сесії заслухали інформацію про створення загонів самооборони у краї та про готовність області до опалювального сезону 2014-2015 рр. Про це та інше докладно – в окремих публікаціях кореспондента ІА «7 Днів-Україна».

Найбільше дискусій традиційно викликали господарські питання. Після дискусій та обговорення депутати вирішили голосувати за надання дозволів на розробку надр у поіменному режимі. Врешті на засіданні таки надали кілька спеціальних дозволів на користування надрами й актів про надання гірничого відводу. Не пощастило лише розробнику Чистилівського родовища пісків, бо, як повідомив депутат Тарас Бас, підприємець не уклав соціальну угоду із місцевою сільською громадою.

Окрім того, депутати підтримали клопотання Державного агентства земельних ресурсів України “Про забезпечення  військовослужбовців земельними ділянками”.  Причому зробили це без обговорення – 67 голосами «за». Сесія вирішила рекомендувати сільським,селищним, міським радам Тернопільської області  у разі звернення військовослужбовців, які беруть участь в АТО, про надання їм у власність земельних ділянок із земель комунальної власності приймати відповідні рішення.

До речі, депутати погодилися утворити комунальну установу Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” та навіть погодилися ухвалити Статут цього КП. Не дивно, адже директором буде Наталія Турецька – дружина голови ОДА Олега Сиротюка. Керівниця сама є депутатом облради, лікарем, психологом. Раніше керувала подібною установою, яку створили в обласному центрі для потреб юних інвалідів.

Софія Левицька