Тернопілля: членів виборчих дільниць просять звертатися за консультаціями до працівників ДСНС

вибориДотримуватися правил пожежної безпеки під час проведення виборчої кампанії закликає громадян Управління Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

– Триває передвиборча компанія кандидатів до Верховної Ради, і незабаром розпочнуть працювати виборчі дільниці. У зв’язку з цим, керівникам об’єктів, де будуть розташовуватися ці дільниці, вже зараз слід звернути увагу на виконання заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, – нагадують рятувальники.

Необхідно перевірити стан газового та пічного опалення, електропроводів і обладнання, провести випробування опору ізоляції електромережі.

Читайте також. “Вибори-2014″: міліціонерам допомагатимуть більше тисячі представників громади

– Подбайте, щоб у печах і димарях не було тріщин, а переділка та відступка від них до спалимих конструкцій будівель відповідала протипожежним вимогам. У жодному разі не можна розташовувати меблі, інші горючі речі або матеріали на відстані ближче як 0,5 м від обігрівальних приладів.

Виборчі дільниці, додають пожежники, повинні мати справні системи та установки пожежної сигналізації, протидимного захисту та пожежегасіння. Треба, щоб на території об’єктів або поблизу них були джерела протипожежного водопостачання (гідранти, водойми, водонапірні башти). У приміщеннях необхідно встановити сертифіковані вогнегасники, знаки пожежної безпеки, а також телефонний зв'язок із зазначенням номеру виклику пожежно-рятувальної служби - 101.

Читайте також. Працівники міліції взяли під охорону всі окружні виборчі комісії Тернопілля (Фото)

- Перевірте евакуаційні шляхи та виходи. Вони повинні бути шириною не менше 1,2 метри, утримуватися завжди вільними, ні в якому разі не захаращуватися, щоб не створювати перешкод вільному руху людей, - додають вогнеборці. - Двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з будівлі та замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються з середини. Не дозволяється розміщувати будь-які пристрої, що заважають нормальному зачиненню протипожежних чи протидимних дверей.

На вікнах виборчих дільниць забороняється встановлювати глухі грати. Якщо ж вони є, то їх треба відчинити або зняти. Якщо виборча дільниця має один евакуаційний вихід або розташована вище другого поверху, то не можна, щоб в ній одночасно перебувало більше 50-ти осіб.

- На випадок пожежі або іншої надзвичайної події, на об’єктах слід визначити порядок (систему) оповіщення присутніх та довести її до всіх людей, що задіяні на виборчій дільниці. На видних місцях необхідно розмістити плани (схеми) евакуації людей з будівлі та ознайомити з ними членів виборчої комісії і виборців. Для паління треба відвести спеціальне небезпечне місце, яке обладнати урною з водою, - нагадують рятувальники.

Читайте також. “Вибори-2014″: на п’ять мандатів нардепів-мажоритарників на Тернопіллі – 61 охочий

Для чергування під час голосування виборців, на об’єкті необхідно залучити членів добровільних пожежних дружин або задіяти працівників місцевої пожежної команди чи пожежно-сторожової охорони. Особи, які визначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком роботи виборчої дільниці зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.

- Не дозволяється використовувати будь-які побутові електроприлади, а також обігрівачі, які мають несправності, відкриті нагрівальні елементи або виготовлені саморобним шляхом, - наголошують у ДСНС. - Багато з цих недоліків мають місце на об’єктах, де будуть розміщені виборчі дільниці, тому, щоб заздалегідь виявити недоліки протипожежного захисту виборчих дільниць і мати можливість їх вчасно усунути, звертайтеся за консультаціями до місцевих управлінь або відділів ДСНС України.

Софія Левицька