Тернопілля чекає скорочення подачі гарячої води та пониження температурного режиму на 2-3%

жек1Зекономити використання природного газу на 30% шляхом переходу на альтернативні види палива не вдасться через стислі терміни для заміни системи опалення.

Тому потрібно паралельно розробляти інші заходи, а саме – скорочення подачі гарячої води та пониження температурного режиму на 2-3%, повідомив сайт ОДА 20 серпня.

Читайте також. На Тернопіллі відключень світла ще не планують, але утеплювати будівлі вже радять

– До початку опалювального сезону ми не зможемо перевести потрібну кількість котлів на індивідуальну систему опалення із використанням альтернативних видів палива, – каже начальник управління житлово-комунального розвитку інфраструктури Тернопільської облдержадміністрації Марія Степанова. – Хочу зазначити, що не варто починати перехід таких закладів, як лікарні. Адже можна не встигнути завершити робіт і тим самим спричинити екстрені ситуації.

Загалом, запланували перевести на індивідуальну систему опалення 56 котлів бюджетних установ та організацій області. Вартість робіт складе 13,8 млн грн. Це дозволить зекономити 2,6 млн куб. м газу, що становить 9 % від річного споживання.

Читайте також. За півроку зекономили 1,5 млн кубометрів газу – Тернопілля переходить на альтернативне паливо

Окрім того, в області завершили ремонт найбільш проблемних для пересування в осінньо-зимовий період, повідомив заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Петро Вільчинський. Це ділянка дороги у селі Горинка, дороги на Львівського напрямку, а також в’їзди в Бучацький, Монастирський, Бережанський райони та інші ділянки.

- Рух у зимову пору на цих дорогах був практично неможливий. На ремонт витратили 42 млн грн. Наразі ми повинні ще розрахуватись із боргами за минулий рік, - зазначив Петро Вільчинський.

Читайте також. Місць, де постійно трапляються дорожні аварії, на Тернопільщині поменшало

До початку зимового періоду потрібно подбати про заготівлю технічної солі та піску. Нині область на 11% забезпечена піском, на 9% - сіллю.

- Із доставкою технічної солі можуть виникати проблеми. Адже всі постачальники хочуть стовідсоткової передоплати, - додав Петро Вільчинський. – Для заготівлі піску пропоную посилити пошук нових кар’єрів. Загалом ми повинні впоратися із всіма труднощами осінньо-зимового періоду.

Головуючий засідання обласної комісії - перший заступник голови обладміністрації Іван Крисак запропонував підтримати проект рішення щодо стану підготовки органів управління цивільного захисту, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2014-2015 року. Згідно із ним, місцеві органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування повинні до 1 жовтня 2014 року забезпечити підготовку спеціалізованої техніки для прибирання снігу та посипання вуличної-дорожньої мережі протиожеледними сумішами.

Читайте також. 738 котелень уже готові до опалювального сезону на Тернопіллі

Також до 1 жовтня завершити підготовку та видачу паспортів, актів готовності житлового фонду та об’єктів комунального призначення, соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 року. Особливу увагу при цьому повинні звернути на належний технічний стан горищ, підвалів, внутрішньо-будинкових електричних мереж та виконання планових робіт щодо перевірки димових та вентиляційних каналів, щільності інженерних вводів у багатоповерхових будинках, а також на виконання ремонтних робіт систем пожежогасіння житлових будинків підвищеної поверховості.

Цей проект підтримали члени комісії. Контролюватиме виконання цього рішення управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, яке інформуватиме обласну комісію до 10 жовтня 2014 року.

Довідково. Станом на 6 серпня 2014 року:

- на 14 котельнях області запустили в роботу резервні котли на альтернативних видах палива;
- провели режимну наладку 20 котлів;
- замінили 1,854 км теплових мереж;
- підготували 738 котелень із запланованих 1203 (61,3%);
- замінили 9 котлів на відомчих котельнях із запланованих 16 (50%);
- підготували 209,3 км теплових мереж у двотрубному обчисленні із запланованих 318,1 км (65,8%);
- підготували 9,5 км комунальних водопровідних мереж із 15,4 км (61,7 %);
- 3,01 км комунальних каналізаційних мереж із 4,86 км (61,9%);
- заклади освіти і науки, охорони здоров’я заготовили 2796,6 тонни із запланованих 6415,0 (43,59%) вугілля від загальної потреби;
- 37 одиниці спеціалізованої техніки із запланованих 61(60,7%).