Тернопілля: більше 700 населених пунктів – без проводового радіозв’язку

opoveshenieСистема оповіщення населення Тернопільщини при загрозі виникнення надзвичайної ситуації готова до використання, стверджують на сайті ОДА.

У разі виникнення надзвичайної ситуації 40% населення Тернопільщини може бути оповіщене за 5 хвилин, протягом 30 хвилин – понад 90% населення області, наголошують чиновники.

Читайте також. Усі укриття та сховища в Тернополі можуть вмістити майже 30 тисяч людей (Відео)

– У разі необхідності оповіщення населення здійснюється дистанційно за допомогою електросирен, вуличних гучномовців, радіотрансляційних вузлів та радіоточок проводового мовлення, – зазначив заступник начальника відділу оповіщення, інформаційного забезпечення та організаційних заходів цивільного захисту управління цивільного захисту облдержадміністрації Анатолій Крук.

Система оповіщення Тернопільщини, за його словами, охоплює мережу телефонного зв`язку (в області діють 79 міських АТС і 479 сільських АТС), мережу проводової радіотрансляції (130 радіотрансляційних вузлів, 46260 радіототочок). Радіофікація підведена до 338 населених пунктів, більше 700 населених пунктів  сьогодні – без проводового радіозв’язку. Відсоток радіофікації в області – 38,4%.

Читайте також. Для кожної надзвичайної ситуації у Тернополі — інший варіант повідомлення

– На жаль, поступово йде тенденція до зменшення кількості радіоточок, населення поступово відмовляється від проводового радіо, – визнає він.

За словами Анатолія Крука, на Тернопільщині працюють 51 електросирена, підключена до системи централізованого оповіщення, 30 з них – у Тернополі. Всі електросирени – справні.

Заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра доручив учасникам засідання запропонувати альтернативні шляхи оповіщення населення, пов`язані з новими технічними можливостями, щоб у разі необхідності оперативно поширювати повідомлення про можливу загрозу на всю територію області.

Читайте також. У Тернополі вже обікрали 8 квартир – у чотири злодії зайшли через… відчинені двері

– На Тернопільщині діє режим підвищеної готовності, тому зараз посилена увага – до систем оповіщення населення, – зауважив заступник. – Вони мають бути у належному стані. Також пропоную звернути увагу на системи оповіщення у районах. Ми повинні бути готовими до будь-якого розвитку сценарію. Адже як відомо, краще запобігти, ніж ліквідувати.

Софія Левицька