Тернопілля: аби в аварії потрапляло менше дітей, за школами закріплять інспекторів (Фото)

оснЗа участі дітей у віці до 18 років на Тернопільщині трапилися 42 автопригоди від початку року.

Причому двоє неповнолітніх загинули, півсотні – травмувалися. З вини дітей у 2014-му сталося аж одинадцять ДТП.

Читайте також. Неспокійні вихідні: три аварії, 23 водії напідпитку, 27 кримінальних правопорушень

Порівняно з попереднім роком, кількість аварій зросла на 40%, травмованих – на 50%, загиблих – на 200%. Як виправити сумну статистику, вирішували під час «круглого столу» працівники управління ДАІ спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Так, 25 липня через зіткнення з іномаркою травмувався 15-річний велосипедист, житель села Кровінка Теребовлянського району, а 21 серпня в Тернополі, на площі Героїв «Небесної сотні» водій іномарки збив 6-річного хлопчика. Такі останні приклади аварій за участю дітей.

Читайте також. Що не поділили двоє тернополян – з’ясує слідство, кажуть у міліції

- Найбільша кількість ДТП з неповнолітніми, які призводять до трагічних наслідків, трапляються через невміння орієнтуватися в складній дорожній ситуації, - каже начальник обласної Державтоінспекції Андрій Матрифайло. - У дітей немає елементарних навичок правильної поведінки на дорозі чи в транспорті.

В області вже обстежили  ділянки, які прилягають до територій дитячих і навчальних закладів та якими проходять маршрути руху шкільних автобусів. За результатами цих обстежень УДАІ готує інформацію до місцевих органів виконавчої влади, аби усунули недоліки – відремонтували дороги, поновили розмітку, встановили знаки, транспортне та пішохідне огородження. Також на дорогах поблизу навчальних закладів планують встановити «лежачих поліцейських».

Читайте також. Тернопілля: статистика однієї доби – 68 адмінпротоколів, 7 водіїв напідпитку

- Пропозиції направляємо, але розуміємо, що через неналежне фінансування не всі вони можуть бути виконані, - зауважив головний автоінспектор області. - Але встановлення такого необхідного біля навчального закладу дорожнього знаку «Діти» ми повинні проконтролювати спільно. Не завжди працівники ДАІ поінформовані про його відсутність. Інформація повинна надходити від директорів шкіл.

Аби аварій за участю дітей поменшало, за кожним навчальним закладом закріплять інспектора. Також у вересні правоохоронці проведуть у школах Уроки з безпеки руху.

- Ми посилили нагляд за поведінкою неповнолітніх на вулично-шляховій мережі та за безпекою перевезення дітей автомобільним транспортом, - каже Андрій Матрифайло. - Особливу увагу звертаємо на розміщення  неповнолітніх у салоні автомобілів, наголошуємо на обов’язковому на використанні дитячих крісел, пасків безпеки.

Читайте також. Тернопілля: ДАІвці затримали у стані алкогольного сп’яніння аж 23 водіїв

Серед пріоритетних напрямків щодо профілактики дитячого травматизму визначили:

- проведення заходів щодо ліквідації недоліків в утриманні вулично-дорожньої мережі, які прилягають до територій дитячих та навчальних закладів та якими проходять маршрути руху шкільних автобусів;

- забезпечення безпеки перевезень дітей до навчальних закладів у рамках програми “Шкільний автобус”, здійснення контролю за дотриманням перевізниками вимог Закону України “Про дорожній рух”, приведення технічного стану автобусів до вимогам нормативно-правових актів, що стосуються безпеки дорожнього руху;

- посилення нагляду за поведінкою неповнолітніх на вулично-шляховій мережі та за безпекою перевезення дітей автомобільним транспортом, при цьому особливу увагу звертати на розташування неповнолітніх у салоні автомобілів згідно з вимогами ПДР, а також на обов’язкове використання пасивних засобів безпеки (дитячих крісел, пасків безпеки).

Читайте також. Кримінальна хроніка Тернопілля: 18 повідомлень кримінального характеру – за добу

- перед початком зимових та літніх канікул проведення декад безпеки дорожнього руху в установах освіти, під час яких проводити в усіх класах загальноосвітніх навчальних закладів Єдиних уроків та додаткові бесіди з безпеки дорожнього руху. При проведенні бесід з старшокласниками та учнями професійно-технічних навчальних закладів, акцентувати увагу на дотримання вимог Правил дорожнього руху під час керування мопедами та мотоциклами. До проведення даних бесід залучати працівників навчальних організацій з підготовки водіїв.

- організація конкурсу дитячого малюнка та фото з безпеки дорожнього руху.

- робота з батьками, щодо контролю за діями дітей на вулицях та в транспорті, забезпечення світлоповертаючих елементів на одязі дитини;

Читайте також. Чортків: у жіночих сумочках злодій не знайшов, чим поживитися

- питання поновлення «куточків з безпеки дорожнього руху» та облаштування біля загально виховних навчальних закладів області «майданчиків з практичного вивчення дітьми вимог Правил дорожнього руху».

- організації роботи загонів ЮІР щодо проведення профілактичних заходів серед дітей молодших класів шкіл та дитячих дошкільних закладів;

- розповсюдження соціальної реклами з тематики попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму на рекламоносіях, у засобах масової інформації, громадському транспорті та в місцях масового перебування людей;

- максимальне наближення маршрутів патрулювання нарядів ДПС ДАІ до проблемних ділянок доріг прилеглих до навчально-виховних закладів.

Софія Левицька