Тернопілля: 365-ту річницю Зборівської битви відзначили тихо і скромно (Фото)

осн365-ту річницю Зборівської битви відзначили народним віче «Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни» у неділю, 17 серпня. 

Йдеться про переможну битву української козацької армії, яку очолював Богдан Хмельницький, над коронним військом під командуванням короля Яна II Казимира. Відбулася вона 15-16 серпня 1649 року.

Нагадаємо, традиційно на полі під райцентром реконструювали хід битви, але цього року від шоу із пострілами старовинних гармат відмовилися.

Читайте також. Микола Булат читатиме Григора Тютюнника. Збір від моновистави – на потреби української армії

Колону учасники дійства формували біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Після покладання квітів Кобзарю вирушила до Великої козацької могили, де відбулося Народне віче. Дорогою також поклали квіти до пам’ятника Богдану Хмельницькому, повідомив сайт ОДА.

Біля Козацької могили отці відслужили панахиду за козаками, які поклали життя в боротьбі за незалежну Соборну Українську державу. Після молитви до присутніх звернулися представники влади області та Зборівського району. Від голови Тернопільської обладміністрації зборівчан привітала його заступник Наталка Михно.

Читайте також. Від сьогодні в церкві Святого Івана Богослова у Тернополі – чудотворна ікона (Відео)

- Це дуже добре, що Зборівська громада береже свою історичну пам’ять, - каже вона. - Дух відважних воїнів, які тут полягли, і сьогодні бурлить в наших козацьких жилах. Приклад учасників Зборівської переможної битви дає нам віру в те, що наші воїни – нащадки славного козацького роду, які воюють на Сході обов’язково переможуть.

Проводячи паралель із сучасними подіями в Україні, Наталка Михно зазначила, що українська нація змінилася, відродившись через Майдан, згадавши своє славне козацьке минуле.

Читайте також. Губернатор позачергово скликає комісію: масштаб збитків від негоди на Тернопіллі вражає (Відео)

Голова Зборівської райдержадміністрації Ігор Яворський додав, що цього року річницю Зборівської битви відзначають не так гучно та урочисто, як зазвичай, через події, які відбуваються на сході.

- День вшанування Зборівської битви - сумне свято, але це день становлення української державності, - зазначив Ігор Яворський. - Після підписання Богданом Хмельницьким мирної угоди була відновлена тодішня Українська держава. Ми вшановуємо наших славних предків козаків і дякуємо сьогодні їх нащадкам – воїнам, патріотам, які боронять Україну на сході. Відстоюють її незалежність як і 365 років тому.

Довідково. 15 серпня 1649 р. Коронне військо зненацька атакували козаки. Армія Яна Казимира не була готовою до бою. Втративши у бою близько 4 тисяч чоловік, польський король, німецькі найманці та артилерія переправилися через Стрипу і розпочали будувати табір. Місце для табору було вдалим для оборони.

У ніч на 16 серпня Коронні війська збудували ряд земляних укріплень у найбільш незахищених частинах табору. Однак до ранку так і не вдалося закінчити вал у північній його частині. Вранці козаки атакували табір у цьому місці та місто Зборів. Вони прорвалися у табір і в місто, однак закріпитися тут не змогли. Наступну атаку розпочали татари. Земляні вали не змогли зупинити наступу, і козаки разом з татарами вдерлися до табору. Завдяки контратаці німецьких найманців королю вдалося запобігти розгрому. Не маючи можливості одночасно воювати проти польських військ і татар, Хмельницький під тиском хана змушений був почати переговори і укласти з польським королем договір, що дістав назву Зборівського.