Тернопілля: 255 мільйонів гривень на поточні витрати у 2014 році проситимуть у Києва (Відео)

Скибиляк-nУ терміни, прописані законом, чиновники Тернопільської обладміністрації вклалися. Тож 30 січня подали проект бюджету-2014 до обласної ради. Натомість члени комісії облради  виявилися до такого не готовими, повідомила телекомпанія TV-4.

Нагадаємо, відкрите засідання постійної комісії з питань бюджету запланували на 30 січня. Обладміністрація передала в обласну раду проект бюджету-2014 за годину до його початку. Через те, що депутати не бачили усього проекту, вирішили: не маючи  перед собою  всіх показників і цифр, не варто і заслуховувати доповідь директора департаменту фінансів ОДА Степана Скибиляка та обговорювати документ.

Читайте також. Суд залишив Валентина Хоптяна на посаді “губернатора” Тернопілля

Додамо, що засідання постійної комісії з питань бюджету скликали для того, аби обговорити критичну ситуацію, що виникла через неподання фінансового документу до облради. Чиновники швидко зорієнтувалися.  Натомість члени комісії цього не очікували і були неготові обговорювати проект кошторису.

– Це дуже об’ємний документ. Ні члени бюджетної комісії, ні я, як голова облради, до цього часу ще його не бачили, – каже  голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

Читайте також. Володимира Стаюру обрали головою виконкому Тернопільської облради

Добре вивчив документ лише директор департаменту фінансів Степан Скибиляк. Аби опрацювати усі пропозиції, його підлеглим знадобилося майже два тижні. У терміни, прописані законом, вони вклалися, і сьогодні подали проект до обласної ради. Документ напередодні, 29 січня, підписав «губернатор» Валентин Хоптян. Хоча казав, що йому заважають працювати мітингувальники…

Варто уточнити, що цьогорічний бюджет області більший за минулорічний на 19% і становить 5 мільярдів 300 мільйонів гривень – разом із субвенціями. Однак на поточні витрати доведеться просити у держави ще більш як 250 мільйонів гривень.

Читайте також. “Бюджет розробити не встигаємо, бо заважають мітингувальники”, – кажуть у Тернопільській ОДА

– Ми вже направили офіційний лист і до Міністерства фінансів України, і до Комітету Верховної Ради, що за обрахунками області, для забезпечення поточних та інших видатків, бракує 255 мільйонів гривень, – директор Департаменту фінансів Тернопільської ОДА Степан Скибиляк. – За мірою затвердження місцевих бюджетів збиратимемо інформацію, як ті чи інші райони забезпечують захищені статті видатків. А це –  зарплата, енергоресурси, харчування.

Читайте також. Майдан у Тернополі переселився, але здаватися не збирається (Відео)

Тепер проект бюджету-2014 розглянуть та обговорять на спільних засіданнях постійні комісії економічного та гуманітарного напрямків. Депутати подаватимуть пропозиції та рекомендації. Після цього головний фінансовий документ Тернопілля винесуть на обговорення громади та затвердять на сесії обласної ради.