Тернопілля: 2015-й – Рік повстанської звитяги, а помилки… виправлять пізніше (Відео)

PB200033-n2015 рік в Тернопільській області оголосили Роком повстанської звитяги на честь 55-ї річниці бою українських патріотів проти загону НКВД.

Але відразу під час ухвалення цього рішення на сесії Тернопільської обласної ради сьогодні, 20 листопада, у текст довелося вносити кардинальні зміни.

Читайте також. Тернопілля: облрада збереться, аби підтримати зверненням реформи в Україні

Нагадаємо, раніше обласна влада розповідала, що 14 квітня 1960 року відбувся останній задокументований бій вояків УПА з частинами НКВД біля с. Шумляни Підгаєцького району. На серйозну історичну помилку вказав депутат Володимир Петровський. Він нагадав, що у 1960 році вже не було Української Повстанської Армії.

Тим паче, той бій на честь якого готують відзнаку, проходив не під Шумлянами. За словами пана Петровського, остання сутичка наших патріотів відбувалася на території сучасної Бережанщини. Депутати зі своїм колегою погодилися і ухвалили рішення зі змінами.

Додамо, що в тому місці пропонують сформувати туристичний маршрут, пов`язаний з місцями повстанської звитяги та збудувати капличку. Окрім того, там планують  проводити збори молодих людей з різних куточків України – так звану «Всеукраїнську повстанську варту». Тепер тільки треба остаточно з’ясувати: де ж саме насправді відбувався той бій, а відтак – де саме проводити заплановані вже заходи?

Софія Левицька