Тернопіль “живе” новинами із Криму – ситуація там не поліпшилася (Фото)

корабель-nСитуація в зоні базування корвета «Тернопіль» у заблокованій Севастольській гавані залишилася без змін і 7-го, і 8 березня.

Про це телефонним повідомленням дав знати командир протичовнового корвета – капітан 3 рангу Максим Ємельяненко. Судно буксир, що блокує корвет, стоїть на тому ж місці. Козаків місцевої «самооборони» в районі пірсу причалу не видно.

Читайте також. “Piano Extremist” у Тернополі своєму образу не зрадив (Відео, Фото)

– Екіпаж корвета, як і екіпажі інших заблокованих українських кораблів, несуть службу у штатному режимі і готові до оборони, – повідомив Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль».

Уранці 8 березня, за інформацією, яку він отримав від українських журналістів, що працювали вчора ввечері біля ККП української частини 3555, зміни у Криму таки сталися.

Напад-прорив через ККП здійснили два автомобілі КРАЗ, на яких пізніше від’їхали до 60 чоловік військовослужбовців у зеленій формі спецназу і спорядженні, характерному для Збройних Сил Російської Федерації. Разом із ними підійшли до 10 чоловік місцевої «самооборони», при спробі висвітлювати подію постраждали троє українських журналістів та відеознімальне обладнання. Двоє «самооборонців» поводилися геть агресивно і зухвало щодо представників ЗМІ.

Читайте також. Діти з Тернопільщини почують завдяки 500 волонтерам, які зібрали 126957 грн (Фото)

Нагадаємо, це не вписується в жодні рамки міжнародної практики роботи репортерів у «гарячих точках» світу.

– За інформацією від офіцерів зі штабу командування ВМС ЗС України у Севастополі, їх блокують на кожному КПП до 20 чоловік місцевої «самооборони», – повідомляє Ігор Крочак. – Окрім того, певна кількість «самооборонців» діють по всьому периметру нашої військової частини. На КПП навіть спорудили щось на зразок барикад. Доступ українських і закордонних журналістів до українських військовослужбовців блокували.

Читайте також. Про дитячі роки Тараса Шевченка у Тернополі розказують… ляльки

Наші офіцери несуть службу в посиленому режимі, патрулями по 4 чоловіки. Кожен патруль у своєму секторі периметру частини не допускає проникнення чужих на територію частини.

– Помітили козачий патруль «само оборонців» зі службовою собакою. Сили «невідомого» спецназу у зеленій формі з новітніми зразками стрілкових озброєнь обчислюються кількістю до взводу – 15-20 чол., – каже він. – Незважаючи на такий щільний режим блокади, до штабу командування ВМС ЗС України зуміли прибути два волонтери і дівчина журналіст. Провізією наша частина забезпечена.

Читайте також. До Тернополя на раду їдуть письменниця Ірена Карпа і козак Михайло Гаврилюк

До речі, вже кілька днів у Криму перебуває тернополянин Віктор Гурняк. Сьогодні, 8 березня, він написав у «Фейсбук»: «Для забезпечення порядку і миру “невідомі” солдати “невідомої армії” – зелені чоловічки – обстріляли один з наших екіпажів». Результат видно на фото. Публікуємо кілька знимок тернополянина, які найкраще ілюструють картину.

Довідково. Українські офіцери встановили веб-камеру і трансляцію з неї можна побачити за адресою: http://smotri.com/live/3dstorm/. За інформацією світових і українських ЗМІ, в озері Донузлав після затоплення російських списаних кораблів на фарватері виходу заблокованими є такі українські бойові одиниці: великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», середній десантний корабель «Кіровоград», тральщики «Черкаси» і «Чернігів».