Тернопіль: жінка повідомила шахраю реквізити свого банківського рахунку і втратила гроші

хахрайТернопільські міліціонери бути обережними закликають усіх, хто торгує чи купує в Інтернеті.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 9 січня.

Читайте також. Кременецький район: жінка обібрала кавалера – гроші витратила на свої потреби

Від Інтернет-шахраїв потерпіла 26-річна тернополянка, сподіваючись вигідно продати товар. Жінка злегковажила та повідомила реквізити свого банківського карткового розрахунку.

– Запам’ятайте, цього не можна робити за будь-яких обставин, – кажуть у міліції.

Правоохоронці неодноразово застерігали від таких шахрайств, але прості схеми обдурювання досі працюють. Тернополянка розмістила на сайті безкоштовних оголошень «OLX» повідомлення про продаж зимових коліс до автомобіля. Через деякий час їй зателефонували на мобільник. У ході розмови співрозмовник вивідав у жінки конфіденційну інформацію і, як наслідок, – з її рахунку зняли майже три тисячі гривень. Міліціонери розшукують шахраїв.

Читайте також. Більше 10 тисяч тернополянки «подарували» шахраям

– Отож, коли на ваш телефон надійшов дзвінок від покупця, продавця чи представника банку і у вас хочуть взнати номер рахунку, PIN-код доступу до картки, будьте обережні. У жодному випадку не повідомляйте свої конфіденційні дані, – радять у міліції.

Вони навіть склали перелік головних порад:
якщо вас переконують у ризику втратити кошти чи інформують про будь-які інші банківські операції та вимагають надати якісь дані, не поспішайте, краще зателефонуйте на гарячу лінію фінансової установи (на кожній картці номери телефонів вказані);
– слід надійно захистити дані банківських карток;
– не залишайте платіжні картки без нагляду та не передавайте третім особам;
– нікому не повідомляйте пароль, який дозволяє розпоряджатися коштами;
– не зберігайте PIN-код разом із платіжною карткою;
– не надавайте особисту інформацію електронною поштою. Жоден банк, або сервіс не проситимуть у вас надати пароль доступу;
– регулярно перевіряйте рахунок як у платіжній системі, так і на картці. Якщо ваш банк надає послугу смс-повідомлень, обов’язково використовуйте – адже це найшвидший спосіб отримати інформацію про стан вашого рахунку;
– у жодному разі не зберігайте усі заощадження на одній банківській картці. Заведіть спеціальну картку для Інтернет-розрахунків. Якщо вас просять повідомити пароль або інші дані картки, засумнівайтеся у цьому – цим можуть скористатись шахраї.

Довідково. Про усі такі дзвінки одразу повідомляйте працівників міліції за номерами у Тернополі: (0352) 27-12-30, 27-12-58 або 102.

Софія Левицька