Тернопіль: за спалювати сміття та сухої трави – від 85 до 1700 грн штрафу

suha_travаПовідомлення про загоряння сухої трави на господарських угіддях, уздовж дорі, навіть на узбіччях практично у центрі міст і сіл до пожежно-рятувальної служби Тернопільської області надходять щороку, як тільки навесні встановлюється суха тепла погода.

Читайте також. 7 головних подій у Тернополі – 11 березня

– Людям варто замислитися наскільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період, – наголошують в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Так, 9 березня рятувальників двічі залучали до ліквідації займання сухої трави. Першого разу це сталося на вулиці Спортивній. Ввечері того ж дня у Чорткові бійці 6-ї державної пожежно-рятувальної частини ліквідували схожу пожежу, що виникла на відкритій території на вулиці Антоновича. Завдяки оперативним і професійним діям рятувальників вогонь не встиг розповсюдитися та перекинутися на розташовані неподалік будівлі. Причину загорань і розмір матеріальних збитків, завданих внаслідок пожеж, фахівці встановлюють.

Читайте також. Тернопілля: горіли господарські будівлі, людські оселі та автомобіль

І така картина – типова для нинішньої пори. Починаючи з весни і аж до пізньої осені, намагаючись навести лад на присадибних ділянках, господарі спалюють сміття, залишки торішнього листя та трави. Але цього робити не можна.

Власне, для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях, як свідчить практика, - непросто. Адже швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду. Полум’я у таких випадках знищує родючий шар ґрунту, продукти горіння завдають непоправної шкоди довкіллю. Вона обчислюється не лише в гривнях. Разом з повітрям у легені вривається задушливий дим від спалюваного сміття, рослинних залишків, а разом із димом – різні токсичні, шкідливі для здоров'я хімічні сполуки.

Читайте також. Тернопілля: приміщення охорони у селі Біла горіло через цигарку (Відео)

Тож рятувальники закликають жителів області дотримуватися правил пожежної безпеки та відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Довідково. Спалюючи рослинні залишки, більшість громадян не усвідомлюють, що чинять протизаконно. Частина 1 ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання рослинності або її залишків, опалого листя у парках, скверах, інших зелених насадженнях без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу.

Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн) і на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян. Ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.