Тернопіль: як митрополит Василій зустрівчався із Папою та відвідував українську школу в Італії (Фото)

оснУ рамках візиту «Ad limina Apostolorun» до Рима (Італія) митрополит Василій Семенюк зустрівся з Папою Франциском.

Першоієрарх Тернопільско-Зборівський представив Вселенському Архиєрею стан справ у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії. Про це повідомляє сайт місцевої архиєпархії УГКЦ.

Читайте також. «У час посту повинен відпочивати не тільки шлунок, а й мозок», — священик з Тернополя

Владика розповів про особливості архиєпархії з точки зору релігійної, соціального і культурного розвитку за останні 5 років, вказав найбільш проблемні питання та окреслив перспективи пастирської праці на майбутнє. Митрополит відмітив, що Папа цікавився станом справ в Україні та запевнив про свою молитву за мир у нашій державі.

Відтак 22 лютого кир Василій Семенюк відвідав українську школу «Золотоуст» у м. Казерта. Цей заклад працює при Українській персональній парафії Пресвятої Трійці. Діти українських емігрантів, які не хочуть втрачати української освіти на чужині, з великою радістю чекали на архиєпископа з України. Із короваєм, у вишиванках та у всіх національних традиціях школярі вітали митрополита, просили благословення, покрови Богородиці над ними і їхньою школою, яка їх згуртувала і провадить.

Читайте також. Із предстоятелем УАПЦ прощатимуться у церкві Різдва Христового в Тернополі

Сцена актового залу була прикрашена спеціальними плакатами про «Переслідування та заборону УГКЦ в радянському режимі», які радо надала асоціація «Святої Софії» з Риму. У центрі височів великий Тризуб, який оточував довгий жовто-блакитний прапор.

Після привітання владики школярі, батьки, вчителі та парафіяни дивилися на нові таланти місцевої школи. Школярі підготували короткий концертний виступ про любов до України на честь митрополита. Лунали пісні та вірші про теперішню війну, про Україну, про біль українського народу. На закінчення виступу брат семінарист Петро Маковецький виконав пісню О. Пономарьова «Заспіваймо пісню про Україну» і всі присутні взялися за руки і піднесли їх угору до Бога, благаючи за «її незалежність, за волю її», за тих, які борються за нашу Україну.

Читайте також. Папа Римський Франциск прийняв пропозицію Порошенка приїхати в Україну

Великою честю для всіх було слухати живе свідчення митрополита Василія про страшні переслідування УГКЦ за часів безбожницького тоталітарного режиму СРСР. Історичними прикладами про безстрашність і незламність священиків, митрополит запалював кожного бути гідними українцями, які ніколи не можуть відректися від своєї віри та слави. Усім закарбувався геройський вчинок однієї пані-їмості, яка на вистріл «кагебістів» закрила собою свого чоловіка-священика. Сама померла від ворожої кулі та залишила 5 малих діточок.

Кожен присутній після таких свідчень, розказаних зі свого життя, прагнув доторкнутися до ісповідника віри наших часів – кир Василія і взяти благословення на своє власне життя. Архиєпископ поблагословив директора школи Катерину Саловську, замдиректора Інну Галіч, усіх педагогів школи, дякуючи їм за неоціненний вклад, який вони роблять на чужині для українців. Школярі та батьки отримали пам’ятні образочки «Зарваницької Божої Матері».

Читайте також. Тернопіль — Рим: митрополит Василій Семенюк закликав до молитви за мир і спокій (Фото)

Українська школа «Золотоуст» заснована під керівництвом отця Ігоря Данильчука 27 січня 2013 р. Нині у ній навчаються 85 дітей, що є найбільшою кількістю учнів з-поміж українських шкіл в Італії. Виклади проводять кожної неділі 17 педагогів у приміщенні італійської школи «Де Амічіс». Діти навчаються 6 днів в італійській школі та у неділю (суботу) ідуть до української школи. Двічі на рік приїжджає екзаменаційна комісія з Києва і видають документи державного зразка України. Тож школа забезпечує право громадянам України здобувати українську освіту і за її межами. У школі навчаються діти мішаних шлюбів, діти емігрантів, а також діти біженців з окупованих територій (Донецька, Луганська).

З нагоди другої річниці школи митрополит Василій Семенюк подарував Українському закордонному навчальному закладу «Золотоуст» - пам’ятну книгу «Літургія підпільної церкви».

Софія Левицька