Тернопіль втратив ще одного Героя – у зоні АТО загинув Віктор Гурняк (Фото)

Гурняк

Завжди усміхнений, завжди у русі, завжди із задумами у голові – саме таким запам’ятають Віктора Гурняка всі, хто знав його за життя…

«У бою поблизу Щастя у вічність відійшов мій найкращий друг Віктор Гурняк. Це сталося це о 10:10. Він намагався вивезти поранених на машині з поля бою, але загинув від мінометного снаряду», – таке повідомлення на сторінці тернополянина Віктора Гурняка у «Фейсбук» (Viktor Gurniak) написав його товариш Петро Задорожний.

Читайте також. Тернопіль “живе” новинами із Криму – ситуація там не поліпшилася (Фото)

Далі йшлося: «Вітьок належав до Пласту (Курінь ОЗО), був засновником фотоагенції LUFA, позаштатним фотокором Reuters, Insider, УНІАН. Після численних поїздок на схід як репортер і волонтер прийняв рішення піти бійцем Айдару. Спочивай в мирі, друже. Своїм життям ти заслужив на це! Інформацію про прощання та похорон розміщу, коли буде відомо…».

З’явилася сумна звістка і на Пластовому порталі (www.plast.org.ua):

- Змушені повідомити, що сьогодні відійшов на Вічну ватру старший пластун скоб Віктор Гурняк, член пластового куреня «Орден Залізної Остроги». Віктор у складі батальйону «Айдар» вивозив поранених бійців з місця бойових дій і загинув внаслідок обстрілу ворогом. Спочивай з миром, Друже! Вічна пам'ять!».

Читайте також. Героя танкіста з Тернопілля проводжали у кращий світ усім районом (Фото)

Нагадаємо, разом із дружиною Іриною виховував доньку. Тернополянин був активним учасником Євромайдану, ризикнув поїхати у Крим, коли там назрівала анексія та було особливо небезпечно. Протягом останніх кількох місяців Віктор забезпечував необхідним спорядженням бійців «Айдару» та інших батальйонів. Збираючи кошти і закуповуючи необхідні речі, самостійно доправляв допомогу в зону АТО, допомагав із транспортуванням вантажів.

Довідково. Ст. пл. скоб Віктор Гурняк народився в 1987 р. Родом з села Городниця Гусятинського району на Тернопільщині. Навчався в загальноосвітній школі №27 в Тернополі, згодом у Технічному коледжі Тернопільського державного технічного університету (тепер - Тернопільський національний технічний університет).

Працював у щоденній газеті «20 Хвилин» та був редактором пластового часопису «Цвіт України». Брав участь в проектах Інституту Політичної Освіти та Міжнародного Республіканського Інституту. Очолював в Тернополі Молодіжну громадську організацію «Фундація Регіональних Ініціатив» та був прес-секретарем партія «ПОРА» в Тернопільській області.

Згодом працював фотокореспондентом інформаційного агентства УНІАН, фотографував для міжнародної інформаційної агенції REUTERS. Спільно з друзями заснував фотоагентство LUFA. У 2014 році приєднався до команди Інтернет-проекту INSIDER.

До Пласту Віктор Гурняк вступив у 14 років. Належав до гуртка «Сірі вовки», що входив до куреня ч. 29 ім. Юрія Старосольського. У 2004 році є одним із співзасновників і перший курінний куреня ч. 77 ім. Івана Гавдиди. Згодом став членом 15 Куреня УСП «Орден Залізної Остроги» ім. С.Завойовника. Виховував юнацький гурток «Орли». Був заступником з виховної роботи станичного та окружного проводу. Керував інформаційною ділянкою в Тернопільському Пласті. Організатор багатьох акцій і комендант Крайового табору «Легіон-11».

Деталі щодо прощання з Віктором повідомлять пізніше. ІА «7 Днів-Україна» висловлює щире співчуття дружині Віктора та всім його рідним, друзям, колегам. Герої не вмирають! 

Фото - Віктора Гурняка