Тернопіль: в Архикатедрі виставили роботи Теодозія Будуйкевича – шукають покупців-благодійників

20140915_153622В Архикатедрі Тернополя проведуть аукціон на підтримку української армії. На продаж чекають роботи Теодозія Будуйкевича.

Про це повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

Читайте також. Тернопілля: у Зарваниці рятувальників рясно окропили освяченою водою (Фото)

Упродовж цього тижня (15-21 вересня) у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці проходитиме благодійний аукціон-виставка «Сакральне мистецтво на потреби української армії». Виручені кошти передадуть на закупівлю військової амуніції для 6-го тернопільського батальйону територіальної оборони «Збруч». Нині підрозділ – на бойовому чергуванні на сході України.

Увазі тернополян пропонують три мозаїчні композиції. Їх протягом тижня можна буде побачити в соборі. На виробах зазначена початкова ціна. Охочі їх придбати можуть робити свої пропозиції у секретаря собору. Остаточний продаж композицій відбудеться о 11.30 у неділю, 21 вересня, на площі перед собором. Про це повідомив отець Віталій Козак.

Читайте також. “Шлях у безсмертя”: побачила світ унікальна книга про патріарха Йосифа Сліпого (Відео)

Автором робіт є Теодозій Будуйкевич. Він належить до мистецької школи отця Івана Марка Рупніка у Римі. Ця школа за останні роки взяла участь у оздобленні найвідоміших святих місць Європи. Серед них папська каплиця «Мати Відкупителя» у Ватикані, крипта Св. Отця Піо у Сан –Джованні Ротондо (Італія), Фатіма (у Португалії), Люрд (у Франції), центр Св. Папи Івана-Павла ІІ у Кракові. Зараз автор займається оздобленням храму Хатини Богородиці у Зарваниці.

Довідково. Відомості про експонати:

ДВАНАДЦЯТИЛІТНІЙ ІСУС, ЯКИЙ НАВЧАЄ У ХРАМІ

Копія з катедрального собору у Мадриді. 2009 рік. Ескіз – отця Марка-Івана Рупніка. Виконання – Теодозія Будуйкевича.

Використані матеріали: обличчя – мармур giallo di Siena, контури – смальта; волосся – граніт та італійський пісковик; німб – сусальне золото у склі та червона смальта; одяг – мармур, граніт та червона смальта; тло – ciottoli, білий таксус (штучний), сусальне золото у склі та сірий мармур.

Початкова вартість – 9 700 грн.

БОГОРОДИЦЯ З ІСУСОМ

Копія однієї з 12 Богородиць на площі у Люрді. 2008 рік. Ескіз – о. Марка-Івана Рупніка. Виконання – Теодозія Будуйкевича.

Використані матеріали: обличчя – мармур giallo di Siena, контури та очі – смальта; німб – сусальне золото у склі та біла смальта; одяг – червоний мармур, граніт та смальта; тло – сірий травертин.

Початкова вартість – 13 000 грн.

ДЕІСУС (Христос в оточенні Богородиці та Предтечі, Триптих). 2009 рік. Ескіз і Виконання – Теодозія Будуйкевича.

Використані матеріали: обличчя – мармур giallo di Siena, контури та очі – смальта; німб – імітація золото та булат; одяг – смальта; тло – іспанське мозаїчне скло та вітражне скло.

Початкова вартість – 10 000 грн.

Софія Левицька