Тернопіль: у майданівців – політравми, черепно-мозкові травми, гематоми (Відео)

МайданДодому почали повертатися тернопільські активісти, які стояли на Майдані в Києві. У багатьох – вогнепальні поранення, чимало людей потребують медичної допомоги.

Уже п’ятеро людей звернулись до лікарень Тернополя, ще дев’ять – у Тернопільській університетській лікарні. Декого прооперували. На камеру потерпілі говорити не хочуть. Лікарі кажуть: у них – посттравматичний синдром. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Тернопіль: мітинг-реквієм пам’яті загиблих Героїв Майдану пройде у вузі

Йшли на передову не тільки чоловіки, розповідає тернополянин. Жінки, а особливо з Тернополя, також боролися на барикадах.

– Була така жінка з «БАМу» – Оксана. Вона з нами на передову йде. Тоді Євген кричить з сцени “Жінки, назад!”, а вона наперед йде. Такі безстрашні. Вона потім їхала з нами і казала, що хотіла доказати всім чоловікам-слабакам, бо вона їх агітувала, а вони не хотіли їхати. Тоді жінка залишила з чоловіком дітей і поїхала сама, – пригадує пан Богдан.

Пан Петро з села Ігровиця від початку революції чотири рази їздив до Києва. На п’ятий – отримав вогнепальне поранення в ногу 20 лютого біля Жовтневого палацу. Куля пролетіла наскрізь. Відразу болю не відчув, тому із простреленою ногою допомагав витягати поранених.

Читайте також. Якщо посади будуть продавати, молодь Тернополя на таке “не поведеться” (Відео)

– Вийшло так, що був на передовій. Коли ми почали під мостом на Інститутській ставити барикаду, зверху, від Жовтневого палацу нас почали відстрілювати, як зайчиків. Люди побігли відганяти їх, – додає Петро Лекавський.

Усі тернопільські лікарні готові приймати потерпілих з Києва. За останні вихідні п’ять активістів звернулися до медиків Тернополя, ще дев’ять наразі госпіталізовані в Університетській лікарні.

– Це переважно – політравми, забої м’яких тканин, черепно-мозкові травми, гематоми, – пояснює начальник міського відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук.

Читайте також. Органам самоврядування в Україні треба повернути реальну владу, – думка тернополян (Відео)

Деякі аптеки, які орендують приміщення у лікарнях, допомагають ліками та перев’язочними матеріалами. Також медики звертаються до усіх, хто повертається з Києва і потребує медичної допомоги звертатись за номерами телефонів приймальних відділень міських лікарень.

Довідково. Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги: 25-26-76 (цілодобово);
Тернопільська міська лікарня №2:  26-81-09;
Тернопільська комунальна лікарня №3: 53-51-10;
ТМКЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” філія” №1: 52-74-07, філія №2: 26-33-10.