Тернопіль: у храмі, де найбільша шопка в Україні, святкували День богопосвячених осіб (Фото, Відео)

основнеТоржественну Архиєрейську Літургію з нагоди Дня богоспосвячених осіб у храмі УГКЦ святого апостола Петра, що на масиві “Аляска”, очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк.

Дякувати Богу за дар поклинання 15 лютого туди прибули настоятелі монаших згромаджень і богопосвячені особи Тернопільсько-Зборівської митрополії, повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

Читайте також. Тернополяни подарували Дмитру Булатову вишиту ікону Божої Матері (Відео)

У духовному слові до присутніх на Літургії архиєпископ Василій говорив про особливість монашого покликання в Церкві та значення їхньої діяльності для поширення Божого Євангелія. Владика підкреслив, що першим і головним середовищем плекання нових покликань до богопосвяченого життя є родина, в центрі якої має бути живий Ісус Христос.

Після урочистої Літургії високопреосвященний Василій привітав усіх богопосвячених осіб із святом, побажав Божої ласки і подякував за відданість і посвяту для Бога і Церкви. Відтак благословив усіх присутніх маленьким дитятком Ісус з ясел найбільшої в Україні шопки і побажав парафії св. апостола Петра багато покликань до монашества, а також УГКЦ загалом.

Читайте також. Виставку старовинних ікон Тернопілля відкриють у ліцеї

Наступним етапом святкування був концерт колядок у виконанні парафіяльного хору “Осанна” та урочиста трапеза в монастирському рефектарі для всього чернецтва.

До речі, храм УГКЦ святого апостола Петра відомий тим, що там монахи ордену святого Франциска встановлюють щороку найбільшу шопку в Україні (див. відео, яке зробив наш кореспондент у січні). Оглянути її як раз і можна було до свята Стрітення. Наступного разу отці покажуть її вірянам аж у грудні.