Тернопіль у 2015-му має підтвердити звання – “Місто фестивалів” (Відео)

155ррЧотири фестивалі запланували для тернополян і гостей міста на найближчий період – квітень-липень. Усі ці заходи – тематичні, на них чекають чимало туристів.

Про це розповів начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека сьогодні, 24 березня.

Читайте також. Дівчина з Тернопілля заспівала пісню Вакарчука, але потрапила у команду до Кароль (Фото, Відео)

Загалом, як він каже, фестивалів у Тернополі цього року має пройти набагато більше, але наразі влада говорить про ті, що відбудуться із вірогідністю 90%, зважаючи на події в Україні.

- У "Стратегії розвитку Тернополя до 2015 року" місто проголосили "Містом фестивалів", - каже чиновник. - З одного боку, це - дуже добре. Адже багато міст наповнюють бюджети за рахунок фестивалів. Проте торік значна кількість наших заходів відбулася не в тому обсязі або не в тому форматі, як ми хотіли. Найближчі фестивалі у місті - їх чотири. Вони, на нашу думку, є досить вагомими і зроблять внесок як у розвиток туризму, так  і популяризацію Тернополя.

Найближчий зі згаданих паном Дейнекою – мистецький фестиваль "Ї", який пройде вже 17-19 квітня. Відбудеться він завдяки співпраці із молодіжними спільнотами.

- На цей фестиваль приїдуть відомі українські письменники, які представлять тут нові твори, - каже Юрій Дейнека. - Фестиваль проходитиме у двох форматах: на вільних майданчиках, під відкритим небом і у закритих приміщеннях. Ми вже маємо підтвердження про візит від Олександра Ірванця, братів Капранових, Сергія Жадана, Юрія Андруховича та інших.

Наступним буде фестиваль духовної пісні "Я там, де є благословення". Він пройде 25-26 квітня.

- Минулого року цей фестиваль відбувся у невеличкому форматі. Приїхали лише українські виконавці, - пригадує Юрій Дейнека. - Цього року все має бути масштабніше. І якщо приїдуть дійсно колективи із восьми країн, то він буде - найбільш представницьким. Маємо стовідсоткове підтвердження участі колективів з Грузії, Польщі, Естонії. Чекаємо на інформацію від колективів зі Словенії, Словаччини. Дуже хоче приїхати гурт із Іспанії, з нашого міста-побратима Мурсії.

Програма, як він стверджує, буде дуже цікавою і насиченою. Сцена буде і на Театральному майдані, і у драмтеатрі. Саме там пройде гала-концерт.

Третій захід відбудеться у Тернополі 16-17 травня – це буде "Вуличний фестиваль". Його проведуть у рамках святкування Днів Європи. Гостей запросять у парк ім. Т.Шевченка.

Там усі охочі матимуть змогу на відкритому повітрі приготувати якісь страви, тобто спробувати себе в ролі кухарів. Частину приготованого будуть роздавати, решту - продавати. За виручені гроші планують оновити велоінфраструктуру у місті. Йдеться насамперед про нові велопарковки.

Уже 3-5 липня Тернопіль зустрічатиме тисячі шанувальників молодіжного рок-фестивалю "Файне місто".

- Плануємо, що фест буде ще більшим, ніж торік, - каже Юрій Дейнека. - А минулоріч у нас було приблизно 30-40 тисяч гостей. Уже підтвердили свою участь на фестивалі такі відомі гурти, як "Бумбокс", "Табула Раса", "Brutto", а також досить популярний серед молоді - "O'Torvald".

Довідково. Планують у Тернополі і фестиваль водомоторних видів спорту, студентський фест, джазовий - у грудні, оновлені "Тернопільські театральні вечори". Але докладніше їх анонсуватимуть згодом. Надто неспокійне нині життя в Україні.

Софія Левицька