Тернополю для звання “столиці водних видів спорту” треба 303 млн грн (Відео)

Головний лобіст цього питання
Головний лобіст цього питання

Депутати обласної ради затвердили обласну «Програму розвитку водних видів спорту на 2015-2018 рр.» на сесії 4 грудня.

«За» таке рішення проголосували 67 депутатів. Однак це сталося не з першої спроби. Активно лобіював це питання заступник голови ОДА Леонід Бицюра. Він попросив повернутися до розгляду питання, коли його спершу «зарубали».

Читайте також. Якщо програму ухвалять, то у 2015-му розпочнуть роботи на гребному каналі у Тернополі (Фото, Проект)

Відкласти питання до наступного засідання просив голова бюджетної комісії Олександр Стадник. Мовляв, розгляне все докладно комісія, тоді й будемо голосувати.

Переконали депутатів лише прохання пана Бицюри, адже він розповів, що вже в грудні має прибути перша делегація з приводу переговорів щодо реконструкції гребного каналу. Тож відкладати немає куди – ми просто проґавимо шанс, інвестори підуть у Білорусь чи ще далі.

– Тернопільський став і прилегла до нього інфраструктура мають величезний потенціал для розвитку водних видів спорту, — констатував Леонід Бицюра. — Однак наразі він не є повністю використаним. До нас неодноразово зверталися федерації водних видів спорту з пропозиціями провести у Тернополі впродовж найближчих трьох-чотирьох років змагання різних рівнів. Однак для цього потрібно підготувати інфраструктуру та прилеглу територію ставу. Ці заходи й включає обласна програма.

Читайте також. У Тернополі пройде Кубок Європи з аквабайку (Програма змагань)

Одним із пунктів програми є створення комунальної установи – Центру розвитку водних видів спорту.
Наступними кроками, за словами Леоніда Олексійовича, буде реконструкція веслувального каналу та  розвиток інфраструктури.

– Програма передбачає залучення коштів приватних інвесторів, – наголосив чиновник. – Якщо вдасться реалізувати все задумане, Тернопільський став стане водною ареною світового рівня.

До речі, фінансові розрахунки вражають. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми – аж 303 млн 665 тис. грн. Однак лише 2 млн 365 тис. грн – із обласного бюджету. Решта – кошти інших джерел, здебільшого приватних.

Нагадаємо, що це – не перший проект обласної влади щодо розбудови спортивної інфраструктури біля Тернопільського ставу. За часів губернатора Валентина Хоптяна розробляли і представляли столичним чиновникам проект реконструкції гребного каналу. Тоді розглядали варіант отримання кредиту для цих робіт під державні гарантії.

Софія Левицька