Тернопіль: співчуття рідним і близьким Олександра Капіноса (текст інтерв’ю 2012 р.)

КапіносНовітній герой України, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олександр Капінос 19 лютого 2014 року трагічно загинув у Києві.

Про це щойно повідомили у прес-службі Тернопільської обласної організації ВО «Свобода». Молодий чоловік – лише 1984 року народження. Жив у селі Дунаїв Кременецького району Тернопільської області. У протестах проти влади Януковича брав участь давно.

Читайте також. Письменниця Наталка Михно передбачила погроми у Тернополі два тижні тому (Відео)

– 18 лютого ворожа граната – з боку силовиків, які атакували Майдан, скосила з ніг націоналіста біля барикади поблизу Будинку профспілок, – кажуть соратники. – У лікарні зробили операцію. Але серце свободівця не витримало болю.

Читайте також. У всіх храмах УГКЦ Тернопілля у дзвони битимуть кожні дві-три години

До речі, редактор регіональних новин ІА “7 Днів-Україна” – Любов Красновська у 2012-му особисто спілкувалася із Олександром. Він був серед мітингувальників, які голодували на сходах «Українського дому» проти “мовного” закону.

Цитуємо статтю, що 16 липня 2012 року була опублікована на сайті 20minut.ua.

«…Переступаючи через якісь речі та килимки, пробираємося ближче до центру сходів. Говорити із нами погоджується 28-річний Олександр Капінос, за професією чоловік – інженер-технолог. На чолі у нього пов’язка з написом: “Голодую!”.

– Я тут – із 4 липня, – розповідає він. – Так, я відгукнувся на заклик опозиціонерів, як тільки ухвалили “мовний” закон. Але не представляю жодної партії. Політики, пробувши тут три дні, оголосили перемогу. Мовляв, проблеми уже немає. Але я і мої друзі, які тут залишилися, так не думають. Чи можна говорити про якусь перемогу?

Помітно, що навіть говорити панові Олександру складно. Очі – запалені, наче за поволокою. Але вишиванка – абсолютно чиста, навіть накрохмалена.

– Спека щодня – до 35-ти градусів, – продовжує він. – А граніт нагрівається аж до 60-ти. Ми почуваємося як на сковороді. Напевно, влада думає, що ми не витримаємо цього і підемо. Адже до нас ніхто на перемовини не йде, навіть не шукає шляхів для контакту. Ніби нас не існує! Більше того, із тих, хто потрапляє у лікарню через знесилення організму, знущаються.

Олександр Капінос каже, що, коли одна з голодуючих – дівчина з Івано-Франківська, втратила свідомість, її забрала швидка. Лікарі не надавали їй допомогу доти, поки правоохоронці хвору не опитали.

– Вона ж на ногах уже не стояла, а вони вичікували, – додає чоловік. – Більше того, лікар знущався – пропонував дівчині після майже 10-денного голодування пиріжок…

Молодий чоловік вдячний киянам, які надають підтримку голодуючим. Приходять, аби їх морально підтримати. До речі, на заміну тих, хто не витримав голодування, стають інші.

– Такі ігри влади можуть призвести до втрати незалежності Україною, до розколу нашої держави, – підсумовує він. – Цей жах треба припинити!»

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та вся Тернопільщина, у тому числі ІА “7 Днів-Україна”, сумує з приводу непоправної втрати. Усі висловлюють глибоке співчуття усім рідним та близьким Героя, який поклав своє молоде життя на вівтар боротьби за Україну.