Тернопіль – Рим: митрополит Василій Семенюк закликав до молитви за мир і спокій (Фото)

оснАрхиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк прибув до Рима (Італія) напередодні візиту «Ad limina Apostolorun».

Нагадаємо, під час цього заходу українські єпископи на чолі Блаженнішим Святославом зустрінуться із Святішим Отцем Франциском, Папою Римським. Окрім запланованих зустрічей, архиєрей відвідав українську громаду у місті Тревізо, зустрівся з місцевим римо-католицьким єпископом.

Читайте також. «Діти мають рости з думкою, що кожен повинен захищати Батьківщину», — архиєпископ Нестор (Фото)

Зокрема, у понеділок, 16 лютого, митрополит відвідав Папську колегію Покрови Пресвятої Богородиці. Кир Василій взяв участь у Вечірній, якою завершилися великопісні реколекції. Владика поділився своїми переживаннями та стурбованістю з приводу подій в Україні та закликав братів до молитви за мир і спокій. Про це повідомляє сайт місцевої архиєпархії УГКЦ.

Відтак архиєпископ провів зустріч з отцями та братами, які належать до Тернопільско-Зборівської архиєпархії та наразі перебувають у Римі. Під час братньої вечері, архиєрей розповів про останні події в архиєпархії та, поділившись планами, побажав своїм студентам успішного завершення навчання та швидкого повернення в Україну, де на них чекає багато праці для добра Церкви та народу.

Читайте також. Про мобілізацію та уникання служби — звернення тернопільського священика (Відео)

У рамках візиту першоієрарх Тернопільсько-Зборівський взяв участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку відслужив Блаженніший Святослав під час прощі до гробів апостолів, молився за мир в Україні в Лютеранському соборі.

Уже 17 лютого єпископи Синоду УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом відвідали секцію Держсекретаріату Ватикану щодо відносин з державами. На зустрічі з Архиєпископом Полем Річардом Галагером, очільником цієї державної установи Ватикану, Блаженніший Святослав розповів йому про ситуацію в Україні та душпастирські виклики, які стоять перед УГКЦ в умовах війни. Він, зокрема, ознайомив Архиєпископа Галагера із Зверенням Синоду єпископів до священиків про душпастирство в умовах війни.

Читайте також. Тернопіль: у церкві збирають книги, аби передати їх бійцям АТО

Натомість 18 лютого єпископи УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом, Патріархом УГКЦ, молилися Архієрейську Божественну Літургію на гробі святого апостола Павла в соборі на честь його імені в Римі (fuori le mura). Вранці того дня єпископи Синоду УГКЦ зустрілися у Ватикані із кардиналом Куртом Кохом, Президентом Папської ради зі сприяння єдності християн. Головною темою зустрічі була релігійна ситуація в Україні у світлі подій, що відбулися в країні впродовж минулого року.

Відтак відбудеться зустріч «Ad limina Apostolorun» із Папою Франциском. Першоієрарх Тернопільско-Зборівський, як і кожен єпископ УГКЦ, представить Вселенському Архиєрею стан справ у своїй архиєпархії. Владика розповість про особливості архиєпархії з точки зору релігійної, соціального і культурного розвитку за останні 5 років, вкаже найбільш проблемні питання та окреслить перспективи пастирської праці на майбутнє.

Софія Левицька