Тернопіль розраховує на 300 тисяч євро від Швеції на енергоощадні технології

утеплення багатоповерхівкиУ Тернополі триває впровадження комплесної програми оенерощадності, зокрема, щодо утепленян житла і модернізації теплопостачання.

Зокрема, в цьому році вже утеплили фасади кількох висотних житлових будинків та модернізували кілька пунктів подачі тепла.

У рамках реалізації «Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя» передбачено утеплення будинків та встановлення індивідуальних теплових пунктів.

Програма фінансується на 70% коштами міської ради і на 30% коштами мешканців багатоповерхівок.

Як розповідає міський голова Сергій Надал, першими скористалися програмою мешканці багатоповерхівки на вулиці Лук’яновича.

– Для них було встановлено перший індивідуальний тепловий пункт, який дозволяє регулювати подачу тепла і гарячої води окремого будинку. Як показала практика, мешканці будинку вже зекономили 60% коштів від того, що мали б заплатити. А в перспективі економія сягне 80%. Також у місті разом із мешканцями проводиться утеплення багатоповерхівок. Тернополяни задоволені результатом і вже є готова документація для утеплення будинків на наступний рік, – зазначив міський голова.

До фінансування таких програм міська влада активно залучає гроші міжнародних інвесторів. Тепер йдеться про Швецію. Тернопіль має отримати від уряду Швеції 300 тис. євро на модернізацію газових котелень та встановлення індивідуальних теплових пунктів.