Тернопіль: ранок у захопленому “білому домі” – люди йти з ОДА не збираються (Відео, Фото)

P1240007-nПопри кримінальне провадження за фактом захоплення приміщення облдержадміністрації, яке відкрила тернопільська міліція, люди з приміщення на Грушевського, 8 йти не збираються.

Кажуть, що будівля – власність громади. А тому люди можуть там перебувати безперешкодно.

Читайте також.  У Тернополі народне віче пішло штурмувати будівлю, де працює обладміністрація

Нагадаємо, після вечірнього штурму «білого дому», а точніше, як пояснювали активісти, «бажання потрапити в адмінбудинок на прийом до депутатів облради», близько 19-ї години кілька сотень тернополян все ж зайшли у «білий дім», де орендує кабінети ОДА. Міліція спершу стояла на входах і нікого не пропускала. На допомогу їй згодом прийшов загін спецпризначенців. Але обійшлося без бійок та активного супротиву. Бійці у камуфляжі швидко покинули приміщення. Залишилися лише звичайні міліціонери, які лише стежать за порядком. Вийшов до людей навіть начальник обласної міліції Віктор Сак, який запевнив: якщо люди не будуть порушувати порядок, міліція жодних активних дій не починатиме.

Люди у холі та на деяких поверхах будівлі чергували всю ніч. Такі дії пояснювали бажанням зустрітися із «губернатором» і його підлеглими. Втім, їх у той час на роботі вже не було.

Вранці 24 січня, як пересвідчився наш кореспондент, на Грушевського, 8 було дуже спокійно. Майно мітингувальники не трощили, жодної шкоди будівлі та меблям не завдали. Люди просто стояли і спілкувалися у групах. Найбільше активістів було на 7-му поверсі – там, де розміщена приймальня голови ОДА Валентина Хоптяна та кабінети його заступників і начальників управлінь.

Читайте також. 7 головних подій у Тернополі – штурм, площа Героїв Євромайдану і свічки

До речі, більшість чиновників на роботу сьогодні не вийшла. Хоча ніхто і нікому не перешкоджає  заходити у приміщення, їздити ліфтом чи підніматися сходами. У свій кабінет прийшов лише заступник «губернатора» Василь Гецько. Коли активісти додзвонилися до Валентина Хоптяна, той пояснив, що не може бути на роботі, бо перебуває зараз у лікарні. Коли керівник Штабу національного спротиву Тернополя Володимир Стаюра запитав у “губернатора” телефоном, чи готовий чиновник написати заяву на звільнення за власним бажанням, той відповів: «Мене призначав Президент, тож і звільнити може лише він…». Тоді пан Стаюра кинув: «А якщо Янукович скаже вам повіситися, ви це зробите?». У відповідь прозвучало коротке: «Так».

Володимир Стаюра кинув: «А якщо Янукович скаже вам повіситися, ви це зробите?». У відповідь прозвучало коротке: «Так».

За останніми даними, Василь Гецько все ж планує зустрітися з тернополянам. Власне, прийомний день сьогодні і в гуманітарного заступника Петра Гоча. Але його ще в ОДА не бачили. Поруч зі своїми підлеглими – заступник керівника обласної міліції Василь Облещук.

Читайте також. Обласне МВС погрожує 6 роками тюрми за захоплення ОДА

На вулиці під «білим домом» немає жодних барикад, як це є в інших обласних центрах, де люди пішли на захоплення ОДА. Біля сходів лише встановили бочку, в якій палять дрова, щоб ті, хто чергує на вулиці, могли обігрітися. Адже сьогодні вранці у Тернополі було -15, тож стояти на морозі не надто комфортно.

Про те, що думають активісти про відкриття кримінального провадження та які їхні плани на сьогодні-завтра, в ексклюзивному коментарі ІА «7 Днів-Україна»:

Ми і надалі будемо стежити за подіями в Тернопільській ОДА та інформувати наших читачів. Наскільки нам відомо, уже завтра має відбутися сесія облради, що визнає «намісника Януковича» і його команду – нелегітимною, аби передати всю владу в Тернопільській області нещодавно створеній Народній Раді.