Тернопіль просить заборонити гральний бізнес, принаймні – на території “файного міста”

PB280008-nТернопільська міська рада ухвалила сьогодні, 18 грудня, звернення до голови Верховної Ради, прем’єр-міністра щодо заборони грального бізнесу в Тернополі.

Причина проста – ці заклади «функціонують під виглядом закладів із розповсюдження державних лотерей». Тож депутати погодилися 39 голосами «за» – за закриття та ліквідацію їхніх терміналів, розміщених на території міста.

Читайте також. Підприємства зі сходу України може прийняти Тернопіль

Доповідав з цього питання секретар ради Ігор Турський. Він наголосив на небезпеці, яку несе гральний бізнес, адже «держава не обмежує доступ до гри в лотерею незахищених верств населення, неповнолітніх».

Подаємо повний текст звернення міської ради (проект рішення):

Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б.

Прем’єр-міністру України  Яценюку А.П.

Шановний Володимире Борисовичу!

Громада міста Тернополя у зверненнях до міського голови, депутатів міської ради, в засобах масової інформації, на віче мешканців обласного центру постійно піднімає питання заборони грального бізнесу в м. Тернополі, які функціонують під виглядом закладів з розповсюдження державних лотерей, а саме: закриття та ліквідації їх терміналів, розміщених на території міста.

Чинний Закон України «Про державні лотереї» (надалі – Закон), прийнятий в 2012році, недосконалий, оскільки ним фактично встановлено монополію на ринку лотерей для трьох приватних операторів і закон дозволяє продовження діяльності без ліцензії до отримання нових ліцензій, тощо.

Читайте також. Із якими проблемами прийшли до міських депутатів тернополяни?

Крім того, всупереч пункту 1 статті 6 Закону, за якою операторами державних лотерей можуть бути юридичні особи, зареєстровані на території України, що відповідають вимогам цього Закону, виступають російські бізнесмени.

Станом на сьогодні Закон встановлює суперечності до вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», оскільки  принципи організації ринку лотерей не забезпечують реалізації ефективних заходів, які б обмежували негативний вплив гри на населення.

Організація ринку лотерей, при якій основною метою державного регулювання є не збільшення попиту населення на гру, а навпаки, обмеження гри, задоволення мінімального попиту на неї громадян із метою викорінення і подальшого недопущення неконтрольованого розвитку азартних ігор себе не виправдовує, держава не обмежує доступ до гри в лотерею незахищених верств населення, неповнолітніх.

Читайте також. Тернопільським депутатам пластуни передали Віфлеємський вогонь

Зокрема, у м. Тернополі заклади з розповсюдження державних лотерей функціонують у приміщеннях колишніх закладів грального бізнесу з використанням терміналів електронної системи прийняття ставок, які за своїм виглядом нагадують гральні автомати. Єдиною відмінністю від старих гральних автоматів є те, що нові модифіковані термінали видають лотерейні чеки та приймають платіжні картки замість фішок. Постійними клієнтами таких закладів є, як правило, студенти та азартні особи, які систематично відвідують салони грального бізнесу. Відтак, безперешкодна діяльність закладів з розповсюдження державних лотерей призводить до деградації гравця, як особистості, руйнування сімейних цінностей і становить небезпеку для життя та здоров’я громадян.

Від імені громади міста Тернопільська міська рада звертається до Вас з проханням винести на розгляд Верховної Ради України питання щодо обмеження/заборони діяльності, як у м. Тернополі, так і в країні в цілому закладів з розповсюдження державних лотерей.

Прийнято на п’ятдесят четвертій сесії міської ради 18 грудня 2014 року.»

Софія Левицька