Тернопіль: премії ім. Братів Лепких отримали четверо краян (Фото)

bandyraУ Тернополі нагородили лауреатів літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких.

Церемонія відбулася сьогодні, 22 січня, у приміщенні Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Про це повідомили на сайті обласної ради.

Читайте також. «22 січня – святковий день для кожного свідомого українця», — Тернопільський архів (Фото, Відео)

Отже, цьогоріч відзнаку отримали:
– Тернопільська обласна школа мистецтв (директор – Остап Гайдукевич) за вагомий внесок у розвиток національної культури та високоорганізований навчальний процес;
– Оксана Ваврик, мистецтвознавець, за монографічні дослідження та книгу «Кобзарські школи в Україні»;
– Іван Максимів, видавець, громадсько-політичний діяч, за багаторічну видавничу діяльність і популяризацію творчої спадщини Братів Лепких;
– Богдан Ничик, редактор, за громадсько-культурну діяльність і серію статей про творчість Богдана Лепкого.

Читайте також. Тернопіль: священики відправили панахиду за упокій душ тих, хто поліг за Україну (Фото)

Церемонія нагородження перетворилася на мистецьку імпрезу.

– Громада Тернопілля, обласна рада і я особисто вдячні вам за значний внесок у розвиток української культури в цілому та Тернопілля зокрема, – сказав голова облради Василь Хомінець. – Знаменно, що нагородження відбувається у такий визначний для нашої країни день – 96-ту річницю проголошення Акту Соборності українських земель, Акту злуки Української народної республіки та Західно-Української народної республіки. Упродовж усієї нашої  історії загарбники різних мастей намагалися роздерти українські землі. На жаль, і через 96 років після Дня возз’єднання, агресор знову прийшов на нашу землю і намагається відірвати шматок України. Та ми твердо стоїмо на тому, що Україна –  єдина, бо тільки таким є шлях до порятунку держави, тільки тоді не вдасться розірвати країну.

Читайте також. Тернопільська бібліотека відзначить ювілей виставками, презентаціями, концертом

День Соборності, а отже, єдності усіх українських земель, на його думку, є визначальним для кожного українця.

– Вшануймо та згадаймо нині усіх, хто поклав своє життя в ім’я єдиної, суверенної, незалежної  України. Помолімося за світлі душі усіх Героїв ХХІ століття – за Небесну Сотню, за українських вояків, які загинули на Сході. Вічна їм пам’ять, – додав голова. – Слава Україні! Героям слава!

Довідково. Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких — всеукраїнська літературно-мистецька, громадсько-політична відзнака. Заснована 1991 р. Нею нагороджують людей, які зробили значний вклад у розвиток української культури. Певний час (через відсутність коштів) премію не вручали. У 2008 р. премію відновили. Вручення та пошанування лауреатів проводять 22 січня, у День Соборності України. Вік учасника не обмежений. Необхідні матеріали: автобіографія, творча біографія, подання від громадської організації, перелік робіт, завірених громадською організацією. Матеріали приймають протягом року. Розгляд – у січні.

Софія Левицька