Тернопіль послабив карантин: перелік знятих заборон

Із 26 квітня Тернопіль, який перебуває у помаранчевій зоні небезпеки поширення коронавірусу, послабив карантинні обмеження.

Про таке рішення, прийняте оперативним штабом, повідомила Тернопільська міська рада.

Як ідеться в повідомленні, послабити карантинні обмеження Тернопіль вирішив після стабілізації ситуації з захворюваністю на Covid-19 – вона в обласному центрі пішла на спад.

Тому із 26 квітня в Тернополі скасована заборона на стаціонарне навчання в загальноосвітніх школах для учнів 5-11 класів.

Водночас міська влада закликає мешканців і гостей Тернополя продовжувати неухильно дотримуватись обмежувальних заходів, що залишаються чинними, аби не спровокувати нову хвилю поширення Covid-19 у Тернополі.

"У Тернополі буде посилено роботу правоохоронців в частині контролю за діяльністю торгових, торгово-розважальних центрів, закладів ресторанного господарства та громадського харчування з метою дотримання всіх необхідних карантинних заходів безпеки. Зважаючи на наближення Великодніх свят, закликаємо суб’єктів господарювання та усіх жителів і гостей Тернополя максимально можливо дотримуватися заходів безпеки, уникати масових скупчень людей, щоб не допустити збільшення хворих на Covid-19 після завершення свят", - заявили в міськраді Тернополя.

Повний перелік скасованих заборон у зв'язку із послабленням карантину опублікований на сайті Тернопільської міської міськради.

Вирішено з понеділка, 26 квітня, у Тернополі:

– організувати очне навчання учнів 5-11 класів з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22 вересня 2020 року №50;

– зняти обмеження в частині перебування відвідувачів в закладах ресторанного господарства та громадського харчування, заборонивши роботу після 22:00 та до 7:00 години, із забороною проведення розрахункових операцій після 21:00 години, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

– заборонити діяльність нічних клубів, дискотек, закладів дозвілля після 22:00 год.

Також з 24 квітня у міській комунальній лікарні швидкої допомоги відновлюється надання ургентної хірургічної та травматологічної допомоги мешканцям громади із забезпеченням наявної кількості ліжок для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.  

Окрім того, штабом рекомендовано розглянути питання про відкриття у КНП "Міська комунальна лікарня №3" відділення для реабілітації пацієнтів з постковідним синдромом.