Тернопіль пішов проти Кабміну через коронавірус

Фото – сайт Тернопільської міськради

Тернопіль не буде зупиняти роботу громадського транспорту та підприємств і установ, як того вимагають карантинні обмеження через віднесення Тернополя до червоної зони у зв’язку з епідемію Covid-19.

Як повідомляє сайт Тернопільської міськради, відповідне рішення прийняли сьогодні депутати на позачерговій сесії.

Сесія Тернопільської міськради прийняла рішення про категоричну незгоду з рішенням Центральної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки щодо віднесення Тернополя до червоної зони карантинних обмежень і відмовилась їх виконувати.

Своє рішення депутати аргументували тим, що Постанова Уряду і рішення Держкомісії не ґрунтується на Конституції.

"Визнати, що рішення Державної комісії ТЕБ та НС та Постанова Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" є такими, що не ґрунтуються на нормах Конституції України, а саме: статей 24,33,39,42,49,64", - сказано в рішенні сесії Тернопільської міськради.

Тому у Тернополі і далі буде курсувати громадський транспорт та працюватимуть установи і підприємства, вирішили депутати міськради.

За результатами обговорення депутати прийняли рішення зобов’язати виконавчі органи міської ради, підприємства, установи та організації забезпечити  належне функціонування закладів   дошкільної освіти, громадського транспорту та життєдіяльність  Тернопільської міської  територіальної громади, відповідно до рішень місцевої комісії ТЕБ та НС. Також рекомендовано суб’єктам господарської діяльності здійснювати свою діяльність відповідно до рішень вищезгаданої місцевої комісії, а органам Національної поліції – не вчиняти дій щодо притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання, які діятимуть відповідно до рішень місцевої комісії", - йдеться в повідомленні на сайті міськради Тернополя. 

"Тернополяни просять забезпечити їх конституційні права, зокрема і право на працю, адже віднесення Тернополя до "червоної" зони не відповідає жодним показникам. Зупинити роботу міста ми не можемо. Місто від початку епідемії і так втратило понад 100 млн грн., натомість не отримали допомоги від держави. Придбання медикаментів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту і навіть зарплати лікарям фінансується за рахунок міського бюджету", - заявив на сесії міський голова Сергій Надал.

Читайте також: В Україні вступили в дію нові умови карантину через Covid-19: обмеження для чотирьох зон (Графіка)

Як повідомляла раніше ІА "7 Днів-Україна", 31 липня Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, відповідно до Постанови Кабміну віднесла Тернопіль до червоної зони через ситуацію з захворюваністю на коронавірус.

Читайте також: “Я вимагаю”, – Надал різко зреагував на віднесення Тернополя до червоної зони через Covid-19 (Відео)

Міський голова Тернополя висловив категоричну незгоду з таким рішенням і звернувся з вимогою переглянути це рішення.