У Тернополі пам’ять Бандери вшанували урочистою академією (Фото, Відео)

P1010008-nУрочиcта академія з нагоди 105-ї річниці від дня народження провідника ОУН Степана Бандери відбулася 1 січня 2014 р. в Українському домі «Перемога».

Зала була заповнена вщерть. Ті, кому не вистачило місця, слухали доповідачів, стоячи у проході.

– Сьогодні Тернопільщина, як і вся Україна, відзначає день народження свого провідника, національного генія та Героя Степана Бандери, – каже голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець. – Його мрія здійснилася – Україна стала незалежною. Та боротьба триває, аби наповнити Україну українським змістом. І у цій боротьбі нам допомагають дух та ідеї Степана Бандери. Він є нашим дороговказом. Слава Україні!

Він також сказав, що сподівається на те, що Рік Степана Бандери незабаром почнуть святкувати не лише на Тернопіллі, а й в усій Україні.

Можливість виступити дали керівнику Штабу Національного Спротиву Тернополя Володимиру Стаюрі та представникам громади. Декого із тих, хто проявив себе особливо активно під час Євромайдану, нагородили грамотами та пам’ятками від міського голови Тернополя. Серед відзначених був і громадський активіст Олександр Башта (див. фото).

Читайте також. Тернопільщина: 2014 рік – Рік Степана Бандери (Відео, Фото)

Згодом відбулося підняття Державного Прапора України біля пам’ятника борцям за незалежність України. Після цього - покладання квітів до пам’ятника Герою України Степану Бандері. Народне віче біля пам’ятника С. Бандері. Про це – згодом.

До речі, під час урочистостей не було міського голови Сергія Надала. У нього сьогодні, 1 січня, - день народження.